Święto Mieszkowic 2024 w obiektywie. Frekwencyjny sukces [foto]


Po 5 latach przerwy, w kalendarzu wydarzeń kulturalnych Gminy Mieszkowice, ponownie zawitało Święto Mieszkowic. Nasze świętowanie rozpoczęliśmy jednocześnie paroma wydarzeniami. 

Na głównej scenie Teatr Pana O zabawiał dzieci programem z proszkiem Holi – eksplozja kolorów. Mówi się, że dzieciństwo może być czyste lub szczęśliwe. Tak szczęśliwych dzieciaków dawno nie widzieliśmy. Należy tu dodać, że we wspólnej zabawie uczestniczyli również dorośli. 

W tym samym czasie na Placu Wolności w Mieszkowicach można było podziwiać pojazdy militarne, które zawitały do nas w ramach ,,Rajdu Odra ‘45”. Kolejnym wydarzeniem był Pierogowy Festiwal Kulinarny KGW Gminy Mieszkowic. Festiwal miał formę konkursu. 

Wzięły w nim udział 4 koła. Ponadto w namiotach były przygotowane stoiska Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieszkowickiej, 1. Armii Wojska Polskiego oraz stoisko DKMS gdzie każdy miał możliwość zapisania się jako potencjalny dawca szpiku kostnego. O godzinie 19 nastąpiło oficjalne otwarcie Święta Mieszkowic przez Burmistrza Mieszkowic Krzysztofa Tkacza. 

Na scenie wraz z Burmistrzem pojawili się przedstawiciele władz samorządowych Urzędu Marszałkowskiego oraz Starostwa Powiatu Gryfińskiego, obecni byli Burmistrzowie i Wójtowie gmin naszego powiatu, Radni Powiatu Gryfińskiego, przedstawiciele służb mundurowych, Radni Rady Miejskiej w Mieszkowicach. W trakcie oficjalnej części Starosta gryfiński Ewa Dudar wręczyła nowo wybranym burmistrzom (z Morynia i Mieszkowic) symbol powiatu gryfińskiego – bociana. Następnie Jan Czapliński – przewodniczący Rady Miejskiej w Mieszkowicach – wręczył nagrodę.

Zasłużony dla Gminy Mieszkowice. Tegoroczni laureaci tej prestiżowej nagrody to: Czesław Kijo, Adam Linkiewicz oraz drużyna piłkarek SP Mieszkowice do lat 8 wraz z opiekunką Igą Zambrzycką. Na zakończenie został rozstrzygnięty konkurs Pierogowego Festiwal. „Zwyciężyły” pierogi przygotowane przez panie z KGW Zielinianki w Zielinie. Występy lokalnych zespołów i wokalistów to kolejny punkt programu. 

Na scenie zaprezentowali się: Hanna Stelmasik, Maja Szewczyk, Dawid Mazurkiewicz, Karina Sobczyńska, Kalina Pożarycka, Maksymilian Szacht oraz zespoły Dobrawa i Sami Swoi. Każdy wykon spotkał się z gromkimi brawami. 

Fantastyczny popis umiejętności gry na saksofonie dał Jakub Luboiński. Taneczne show oraz charakterystyczna muzyka romska to Cygański Teatr Muzyczny Terno pod kierunkiem Edwarda Dębickiego. 

Jednak najjaśniejszą gwiazdą święta Mieszkowic był koncert zespołu Piękni i Młodzi Magdalena Narożna, który zgromadził rzesze fanów oraz widzów. Energetyczna muzyka oraz charyzma liderki zespołu sprawiła, że licznie zgromadzona widownia bawiła się wspólnie pod sceną.

 Blok koncertowy zakończyliśmy dyskoteką prowadzoną przez dj Radsi’ego oraz Miqro & Jacob A. Święto Mieszkowic to nie tylko muzyka ale również sport. Następnego dnia od wczesnych godzin rannych na kanale w Siekierkach odbyły się zawody wędkarskie o puchar Burmistrza Mieszkowic. 

Organizatorem Święta Mieszkowic byli Urząd Miejski w Mieszkowicach, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Mieszkowicach. Współorganizatorami byli Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego oraz Koło Wędkarskie nr 7 Rurzyca w Chojnie – zawody wędkarskie.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy wsparli organizację Święta:
Spółdzielcza Grupa Bankowa Bank Spółdzielczy w Chojnie
Agnieszka Kula – Dębno
Nadleśnictwo Mieszkowice
NZOZ Przychodnia Rodzinna Włodzimierz Ponto
Piekarnia cukiernia BLISKA Wojciech Kadzikowski
Handel Usługi Ogólnobudowlane Duo Grzegorz Walkiewicz
Maldrobud sp. z o.o. Myślibórz
Sklep odzieżowo obuwniczy „Dawid” Piotr Dawidziak Kostrzyn nad Odrą
Biuro rachunkowe Renata Kowalewska Mieszkowice
KML sp. z o.o. Dołuje o/Mieszkowice
Józef Wojtaś Chojna
Kwiaciarnia Z Pasją Ewa Krzyżek Mieszkowice
Bar u Asi Joanna Dwużnik Mieszkowice
filius.pl Ewa, Jeremi Filuś Kostrzyn nad Odrą
MEGALUX Centrum Sprzątające Daniel Kruszelnicki Słońsk
Lodziarnia „Lucynka” Mieszkowice
LS Gastro Mieczysław Sipowicz Mieszkowice
Centrum Profilaktyki i Rehabilitacji Renata Grabowska Mieszkowice
Auto Części Aleksander Kokiel Mieszkowice
Moje Hobby Janina Hryczyńska Mieszkowice
Biuro podatkowe Aneta Piasecka - Hadała Mieszkowice
Hurt Detal Odzież Maria Spirzak Mieszkowice
Sklep Wielobranżowy Małgorzata Sługocka Mieszkowice
B Art. Pracownia Projektowa Bartosz Wójcik Chojna
Indywidualna Specjalistyczna Praktyka Stomatologiczna Tomasz Nowak Mieszkowice
Mobile Nails Joanna Hoh Mieszkowice
Sklep „Bobas” Jarosław Trygub Mieszkowice
Salon Fryzjerski Agata Czyżewska Mieszkowice
JAG ubezpieczenia Anna Górecka Mieszkowice
Anpol Łukasz Nosal Mieszkowice
Restauracja Panna Kota Mieszkowice
Adrianna Iwan

Szczególne podziękowania kierujemy dla druhów strażaków z Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Mieszkowice za ich czas, poświęcenie i wsparcie. Wasza pomoc jest jak zawsze nieoceniona.

Ponadto nasze podziękowania kierujemy w stronę CK Chojna, COKIS Cedynia i ZUK Boleszkowice za pomoc organizacyjną. Święto Mieszkowic patronatem medialnym objęli: TVP 3 Szczecin, Radio Szczecin i Chojna 24.pl.

Źródło: Gmina Mieszkowice

Redakcja

Prześlij komentarz

Nowsza Starsza