Bogaty program
Na uczestników czeka różnorodny program artystyczny i kulturalny. Wystąpią m.in. zespoły Musica Sedina oraz Javaryna, a jednym z punktów wydarzenia będzie czytanie polsko-niemieckiej poezji Adama Mickiewicza. W planach znalazły się również nabożeństwa ekumeniczne i protestanckie, które podkreślą ideę dialogu i wzajemnego szacunku.
Miłośników historii i rekonstrukcji z pewnością zainteresują turnieje łucznicze oraz widowiskowe pokazy walk wojów z wczesnego średniowiecza. Organizatorzy zadbali też o atrakcje dla całych rodzin, dlatego nie zabraknie występów artystycznych, animacji i wspólnej zabawy.
W sercu miasta
Wydarzenia rozłożone zostaną w kilku miejscach Chojny – na Placu Zielonym, w klimatycznej osadzie średniowiecznej, a także, jak zapowiadają władze miasta, na Placu Konstytucji 3 Maja. Dzięki temu każdy mieszkaniec i gość będzie mógł znaleźć dla siebie dogodną przestrzeń do udziału w święcie integracji.