Reklama [góra]

TYLKO U NAS: Co dalej z inwestycją w Krajniku Górnym?

Wiadomo już, że Gmina Chojna nie ma szans na otrzymanie pełnego dofinansowania budowę Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. 

Termin realizacji projektu pn. „Transgraniczna Sieć Niemiecko-Polskich Placówek Kształcenia i Spotkań Landhof Arche Groβ Pinnow – Krajnik Górny (Polska) – Landhof Liepe – Dębno (Polska)” był już kilkukrotnie przekładany, obecnie jego zakończenie zaplanowano na sierpień.
- Zgodnie z decyzją o dofinansowanie dla Gminy Chojna zakontraktowano w ramach projektu 718 966,53 EUR, z czego kwota dofinansowania stanowi 85 %, tj. 611 147,00 EUR - mówi nam Andrzej Bell z Urzędu Wojewódzkiego w Szczecinie. 

Chojna nie ma jednak co liczyć na blisko 2,5 miliona złotych dotacji między innymi z powodu zmian i błędów w projekcie. 

Polsko - Niemieckie Centrum Kształcenia i Spotkań hucznie otworzono w grudniu 2013 roku. Miała to być odrębna placówka, jednak radni zdecydowali, że będzie podlegać pod Centrum Kultury w Chojnie. Obecnie w budynku niewiele się dzieje, w kwietniu zorganizowano tam wielkanocne warsztaty decupage a w lutym naradę służbową zorganizowaną przez Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej. Na stronie CK można znaleźć informację o możliwości noclegów i wynajęciu sal.

- 25 kwietnia zostało wystawione dla Gminy Chojna poświadczenie wydatków na kwotę kwalifikowalną 249 296,09 zł, oczekujemy raportu. Z kolei w dniu 23 czerwca Gmina Chojna złożyła piąty raport partnera (pośredni) o wartości 265.981,57 zł (koszty budowlane i nadzoru), który obecnie podlega kontroli administracyjnej. Po złożeniu Raportu końcowego, zostanie zaplanowana kontrola na zakończenie realizacji Projektu u Beneficjenta. Po tym terminie kontroler I stopnia, będzie posiadał pełny obraz zrealizowanej inwestycji. Obecnie projekt przebiega zgodnie z harmonogramem - dodaje A. Bell

7 komentarzy:

 1. Szkoda. To chyba nieudolność władz gminy, ciężko myśleć że mogą z premedytacją robić coś by gminę pogrążyć...

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie ma co ukrywać, burmistrz wraz z radnymi fatalnie zarządza Gminą Chojna. Tak beznadziejnego burmistrza z takimi prostymi błędami ja osobiście nie pamiętam. Chciałby aby teraz wypowiedzieli się obrońcy burmistrza, chcę wiedzieć co mają do powiedzenia? Jestem przekonany, że każdy kandydat na burmistrza będzie lepszy.

  Proszę pamiętać, że to już kolejny raz gdy przy składaniu projektu są błędy bądź po prostu jest źle sporządzony. To jest wstyd i hańba tak samo jak i dla tych urzędników, burmistrzów i MIESZKAŃCÓW! A jeszcze nie ma ostatecznego wyroku co do sprzedaży stacji paliw w Krajniku. Fedorowicz zostanie pogrążony przez nieudolność swoją i swoich urzędników.

  OdpowiedzUsuń
 3. cyt. "Fedorowicz zostanie pogrążony przez nieudolność swoją i swoich urzędników" mam nadzieje i już nie mogę się doczekać kiedy do tego dojdzie!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ważniejsze było mieszkanko niż centrum.prywata i tyle

  OdpowiedzUsuń
 5. Udostepnijcie to dla wioskí albo niech zrobia tam np.swietlie dla dzieci zeby nie musieli sie cisnąć u księdza na plebani!!!! WSTYD I HANBA PANIE BURMISTRZU!!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Dobrze Pan/Pani mówi (o tej świetlicy) !!!! No ale po co mają to robić wolą sobie zrobić prywatną imprezkę za pieniądze Gminne !!

  OdpowiedzUsuń
 7. BURMISTRZ Z KRAJNIKA GÓRNEGO A NAWET DZIECI TAM ŚWIETLICY NIE MAJĄ...... CO ZA WSTYD. POPIERAWM WYŻEJ NAPISANE KOMENTARZE!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.