Reklama [góra]

Uwaga na pieszych! Niebezpieczny odcinek drogi pomiędzy Chojną i Graniczną


Wraz z nadejściem okresu jesienno - zimowego powrócił temat bezpieczeństwa na odcinku drogi krajowej nr 31 pomiędzy Chojną a miejscowością Graniczna. Ten 4 kilometrowy odcinek jest po zmroku prawdziwą zmorą dla kierowców. 

Nasi czytelnicy w ostatnich dniach wielokrotnie informowali nas o pieszych, którzy byli nieodpowiednio oznaczeni, nie mieli odblasków, szli po jezdni, a nawet nie po właściwej stronie.

- Sprawa bezpieczeństwa na odcinku drogi krajowej 31 pomiędzy Chojną a miejscowością Graniczna była poruszana przez radnych oraz sołtysa Granicznej w minionych latach wielokrotnie. Rzeczywiście, piesi nie zdają sobie sprawy z niebezpieczeństwa na jakie narażają się idąc poboczem po zmroku, w nieodpowiednim ubraniu i bez jakichkolwiek elementów odblaskowych. 
Problem ten planujemy rozwiązać poprzez wybudowanie ścieżki pieszo-rowerowej z Chojny do Granicznej - mówi burmistrz Chojny Adam Fedorowicz - w tym celu w przyszłym roku będziemy zabiegać o pozyskanie terenu, działki wzdłuż drogi, w pasie drogowym lub w sąsiedztwie pasa drogowego, który umożliwi realizację tego zadania. Podobną ścieżkę pieszo-rowerową wykonała niedawno gmina Kołbaskowo od miejscowości Kołbaskowo w kierunku Rosówka.

Kwestia bezpieczeństwa pieszych na tym odcinku drogi jest również znana policji, Niestety w wielu przypadkach zagrożenie wynika z nieodpowiedzialności ludzi spacerujących wzdłuż drogi, którzy nie zakładają żadnych elementów odblaskowych. 

Przypominamy, że od września wszyscy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym i po zmroku muszą mieć element odblaskowy. Za brak odblasków grozi mandat nawet do 500 złotych. 

18 komentarzy:

 1. często Ci ludzie są po kielichu i to nie jednym... i naprawdę nie wiadomo kiedy zatoczą się na jezdnię

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dokładnie'nie raz uciekałam na drugi pas',bo panowie szlaczkiem,to mało,jexen drugiego trzymał',pytanie,kto zrobi z tym porządek,? Kto im chodnik wybuduje? Moze wtedy się bezpieczniej zrobi.....dla nich i.....dla nas kierowców

   Usuń
 2. to samo dzieje się na odcinku do Dolska potem na Moryn.... Strach jechać tam w nocy bo piesi i rowerzyści nie dość ze nie trzymają się pobocza to wcale ich nie widać, a stan drogi tez zostawia wiele do życzenia!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. nie mają kamizelki ubierają sie na ciemno a jak samochód mija nie widać go sama bym portąciła taką osobbe masakra zauwaczyłam ją metr od samochodu szła jezdnią a nie boboczem ONI NIE MYŚLĄ MAJĄ TO GDZIEŚ !!!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 4. Ci ludzie są nienormalni, chodzą w tzw kamuflarzach (ubrani na czarno lub w ciemne kolory), jak idzie poboczem to spoko, ale nie raz się spotkałem z sytuacją że parami spacerują po drodze i ani myślą zejśc na pobocze! Porażka to mało powiedziane!! A jak będę wymijał 40-sto tonową ciężarówkę i pieszego w jednej chwili?? Mój instynkt samozachowawczy nie pozwoli mi uderzyć w 40-sto tonowego kolosa jadącego z dużą prędkością w przeciwnym kierunku, trafię człowieka i jeszcze będe musiał sie tłumaczyć... Już myślałem nad tym, żeby im kamizelki rozdawać - kamizelka do ręki i jeden szybki na przebudzenie, bo brak mi nerwów.
  Odcinek Cedynia - Chojna nie wygląda lepiej, nie raz już potrąciłbym rowerzystę - w deszczy, po zmroku, BEZ JAKIEGOKOLWIEK OZNACZENIA!!!
  Gdzie jest policja>?!?!?!

  OdpowiedzUsuń
 5. Gdzie jest policja hahahhha
  Łapie na STOPIE w Chojnie

  OdpowiedzUsuń
 6. Ci piesi nawet chodzą nie po tej stronie co trzeba ,ale cóż wszystkiego można się przyczepić ale chodnik dawno tam powinien powstac ta wieś przecież nie wzieła się z dnia na dzień a problem jest cały czas i nic sie z nim nie robi .

  OdpowiedzUsuń
 7. "Przypominamy, że od września wszyscy piesi poruszający się poza terenem zabudowanym i po zmroku muszą mieć element odblaskowy. Za brak odblasków grozi mandat nawet do 500 złotych." - to minimalna kara za którą powinni dziękować, maksymalna jest 2 m pod ziemią.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepis, przepisem jak stanie się tragedia to i tak będzie winien - kierowca

  OdpowiedzUsuń
 9. pewnie ze ktos inny a nie koszalek czy rysio s.

  OdpowiedzUsuń
 10. Smieszy mnie odpowiedż burmistrza że planuje bo nie potrafił rozwiązać przez lata problemu parkingu przy przechodni ul kościuszki samochody w centrum stoja na zakazie. Zagrożenie dla wszystkich

  OdpowiedzUsuń
 11. to trzeba bylo na p. rawecka glosowac tu sa potrzebne zmiany bo moze nie sam p. burmistrz tu jest zlem ale ta cala swita podlegla jemu a obracajaca sie wokolo p. adama to jest chore cialo w tych jednostkach podleglym burmistrzowi tam potrzebne sa zmiany tam sie panosza przelozeni

  OdpowiedzUsuń
 12. A może zamiast cisnąć burmistrza i świtę lepiej pomyśleć jak wytłumaczyć tym ludziom co im grozi przez takie poruszanie się na żywca? To mała wioska, jakieś zebranie, wyjaśnienie, pokazanie jak widać pieszego w kamizelce, a jak bez? Sfinansowanie odblasków - są środki europejskie - kamizelka kosztuje ~15zł. miliony na chodnik bo wszyscy się kłócą, ale ktoś zginie zanim go zbudują czy kilka tys na uświadomienie?
  Ps. Miliony podatników.

  OdpowiedzUsuń
 13. Czy ty kiedykolwiek tam jeździłeś, albo szedłeś? To nie mów takich głupot. Co ci da szkolenie ludzi, jak tam nie ma którędy chodzić? A widziałeś z jaką prędkością jeżdżą tam kierowcy?
  Burmistrz zamiast tyle obiecywać, to już dawno mógł zrobić tam ścieżkę. Obietnice najlepiej mu wychodzą.

  OdpowiedzUsuń
 14. Tak się składa, że jeżdżę bardzo często, przeważnie z duszą na ramieniu skupiając się na tym żeby nikogo nie zabić! Wiesz ile czasu zajmie budowa tego ,,chodnika"?? Jest zima człowieku! Teraz zostaje jedynie to aby tych ludzi jakoś uświadomić bo ciemno robi się coraz szybciej! Pomyśl logicznie, lepiej zapobiegać niż leczyć! Nikt ci chodnika nie zbuduje w okresie zimowym.
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 15. Człowieku, czy ja mówię, że teraz wybudować chodnik? Mówię, że można było to zrobić dawno. Fedorowicz 8 lat jest burmistrzem i problem z ludźmi chodzącymi na trasie Chojna - Graniczna nie pojawił się teraz. A te obietnice to można sobie wsadzić. On dopiero wystąpi o przekazanie terenu - rok lub dwa, zaprojektuje ścieżkę - skromnie 2 lata. I tak się skończy kolejna kadencja, a ktoś będzie uświadamiał ludzi, którzy nie maja którędy chodzić.

  OdpowiedzUsuń
 16. za kazdym pieszym powinien jechac aniol stroz /patrol policji/ będzie to tansze jak wybudowanie sciezki rowerowo/pieszej

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.