Reklama [góra]

Burmistrz Chojny będzie zarabiał mniej [video] [foto]


Burmistrz Chojny Adam Fedorowicz będzie zarabiał mniej. Radni zmniejszyli również wysokość własnych diet. 

Opozycyjni radni z klubu Inicjatywa Samorządowa proponowali obniżenie pensji burmistrza do kwoty 9 180 złotych. Projekt przepadł w głosowaniu, przeciwko było 9 radnych. Przeszedł za to projekt przygotowany przez burmistrza z autopoprawką, obniżający pensję o 1 400 zł (z 11 130 zł).- Jeszcze w środę pan burmistrz nie proponował żadnego innego rozwiązania, zastanawia się teraz czy reprezentujemy interesy jednostki czy ogółu. 775 zł to kwota, która już w grudniu nie powinna być przyznana. Gdy zaczynaliśmy kolejną kadencję słyszeliśmy, że czekają nas chude czasy, rok 2015 miał być ciężki finansowo i wszyscy mieli zaciskać pasy, pamięta jak dziś, jak burmistrz mówiąc, że zaciskamy pasa z żelazną miną przyjął decyzję radnych o daniu mu podwyżki. Teraz wracamy do punktu wyjścia, koszty zapłaci społeczeństwo a jakie to obrazuje obecna sytuacja finansowa gminy, program naprawczy uderza w społeczeństwo - zwalniamy ludzi z oświaty, w opiece, w gminie, jakby tego było mało śmieci idą w górę, woda i ścieki też mają iść... - mówił radny Paweł Bucyk.

Burmistrz odpowiedział, że pieniądze były przeznaczane na inwestycję - dużo potrzeb było zaspokojonych w sołectwach jak przystanki czy remonty szkół.

- Zabiera się fundusze sołeckie, zamyka się świetlicy, podnosi się maksymalnie podatki, zobowiązania na ponad 4 mln, zwalnia się pracowników i likwiduje straż miejską i za to winę ponosi burmistrz. Jeżeli mamy oszczędzać to powinniśmy oszczędzać na wszystkich w takim samym stopniu. Dodatkowo moim zdaniem burmistrz ma preferencyjne warunki, jeżeli obniżymy pobory to czy w obecnej sytuacji 9 tys. zł to mało? - powiedział radny Henryk Kłapouch.Stanowisko klubu radnych Chojeńskie Porozumienie Społeczne przedstawił Piotr Mróz, oświadczenie zostało odczytane na sesji - Szanowni państwo, przypadło mi w udziale przedstawić stanowisko klubu Chojeńskiego Porozumienia Społecznego, odnoszące się do projektów uchwał dotyczących obniżenia poborów burmistrza gminy Chojna. Po zapoznaniu się z autopoprawką burmistrza w jego projekcie uchwały klub uznał że na chwilę obecną obniżenie uposażenia włodarza naszej gminy o kwotę ok. 1400 zł jest krokiem racjonalnym, wykraczającym dwukrotnie poza zapisy przyjętego przez wysoką radę programu naprawczego. Nasz klub przychyli się w większości do projektu uchwały będącej pewnego rodzaju kompromisem pomiędzy zapisami programu naprawczego a propozycją klubu radnych Inicjatywa Samorządowa.
Jednakże stosując pewną konsekwencję działania oraz zasadę solidarności i wzajemnej odpowiedzialności za losy gminy nasz klub zaproponuje w kolejnym punkcie dotyczącym obniżenia diet radnym także ich korektę. Analogicznie do zmniejszenia burmistrzowi poborów zaproponujemy aby obniżka diet radnych nastąpiła także w takim samym stosunku w kwocie dwukrotnie wyższej niż zapisano to w w/wym programie. Kwotowo będzie to obniżka o kolejne 100 zł. dla każdego z radnych.
Jeżeli wysoka rada przychyli się do naszych propozycji i podejmie uchwały zgodnie ze stanowiskiem klubu radnych chojeńskiego porozumienia społecznego dodatkowa oszczędność z tego tytułu wyniesie ok 3000 zł/ miesięcznie co o 50% przewyższa propozycję klubu inicjatywy samorządowej. A chyba wszystkim zależy nam na oszczędnościach i dobru gminy.
Ponadto pragniemy stanowczo podkreślić że nie traktujemy dzisiejszej kwestii określenia wysokości wynagrodzenia burmistrza oraz wysokości diet radnych jako sprawy ostatecznej i zamkniętej. Nasze dalsze stanowisko w tej sprawie uzależniamy od wspólnej, prawidłowej realizacji przyjętego programu naprawczego oraz determinacji w naprawie finansów publicznych naszej gminy.O ok 200 złotych zostały również obniżone diety radnych, choć radni opozycyjni Inicjatywy Samorządowej proponowali jeszcze większą obniżkę diet.

Zobacz zdjęcia na naszym profilu na Facebooku

54 komentarze:

 1. a ile media podrożeją od nowego roku pewnie grubo

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no właśnie śmieci dla tych co segregują podrożeją o 4 zł a ci co nie segregują o 2 zł to chyba kara bo nie warto segregować.Ciekawe czy pan burmistrz i reszta świty segregują śmieci, bo jak nie to wniosek prosty sobie podwyższymy o 2 zł , a ci co segregują to za karę zapłacą drożej.

   Usuń
  2. Polecan na stronie ewiduchiwa.pl filmiki z sesji...tam idealnie Pani Wójt przedstawila radzie jak funkcjonuje Zgdo i co to jest tak na prawde...

   Usuń
 2. http://www.chojna24.pl/2015/11/sa-propozycje-podwyzek-za-wode-i-scieki.html#.Vlh_qeqFPIU tu są propozycje cen

  OdpowiedzUsuń
 3. Boże widzisz a nie grzmisz. Ludzie ten człowiek nie ma wstydu, nie ma honoru, jest bez skrupułów TYLKO KASA MISIU a tych jego 9 gremlinów których prowadza na smyczy przystając na warunki pseudo Burmistrza potwierdziło społeczeństwu o czyje dup.....ko dbają swoje i swojego pana. Ludzie jak ten człowiek i jego pachołki nas oszukują. Mieszkańców mają z nic za głupków. Wy jesteście dla nas WY DARMOZJADY.

  OdpowiedzUsuń
 4. 1400 to ja nawet nie zarabiam...

  OdpowiedzUsuń
 5. dlaczego redakcja nie napisała konkretnie kto jak głosował bo to jest istotne

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Na sesji było dwóch naszych reporterów. Montujemy video z sesji.

   Usuń
 6. Czy ten artykuł napisali radni inicjatywy? Bo byłam na sesji i miała interesujący przebieg ale nie za sprawą tych radnych tylko innych mniej populistycznych a osiągającech swoje cele.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ewa byłaś wreszcie to i masz o czym pisać.
   Inicjatywa mówi głosem mieszkańców.

   Usuń
  2. Czyli jak burmistrz wyda pieniądze na mieszkańców zgodnie z waszym głosem to za chwilę uderzycie go pałą bo nie oszczędza!!! Taka pokretna logika ,ha,ha,ha

   Usuń
  3. Czyli jak burmistrz wyda pieniądze na mieszkańców zgodnie z waszym głosem to za chwilę uderzycie go pałą bo nie oszczędza!!! Taka pokretna logika ,ha,ha,ha

   Usuń
  4. Nie pisz kretynie z telefonu bo dublujesz posty :) i szyfruj IP :) bo cię wygoglano :D jełop

   Usuń
  5. Szyfrowanie IP... mhmm, chętnie zapiszę się na korepetycje, bo czegoś chyba nie wiem.

   Usuń
 7. A mój mąż przyniósł za listopad wypłatę 1300 i musimy za to przeżyć... Rany!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Zwracanie się do firmy zewnętrznej o opracowanie lub o coś innego, to wstyd! Przecież burmistrz ma urzędników-specjalistów o radcę prawnego. Po co oni są?

  OdpowiedzUsuń
 9. Nic się nie stało,wybieramy Pana na następną kadencje,ma Pan to jak w banku,Panie burmistrzu.Nie głosowałem nigdy na Pana ,ale teraz ma Pan mój głos na bank.To mi się podoba,najważniejsze jest dobro OBYWATELA,jednego obywatela,Pana oczywiście.I tak trzymać.Albo czterymać.BRAWO !!!!!!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 10. Uwielbiam ten uśmiech.

  OdpowiedzUsuń
 11. Radnych obniżka to kpina!!!! - uje....ć im do stówy za miesiąc!!!!

  OdpowiedzUsuń
 12. ten człowiek nie ma kompletnie żadnych zahamowań, żadnego wstydu. Ciekawe czy sie wyprowadzi z gminy jak w końcu ją doszczętnie zrujnuje?

  OdpowiedzUsuń
 13. Burmistz jest super wara od niego wiesniaki jak wam sie nie podoba to sie wyprowadzcie z Chojny mozecie sobie pogadac poppisac na forum i tak nic nie wskuracie ha ha brawo Panie Burmistrzu

  OdpowiedzUsuń
 14. Burmistz jest super wara od niego wiesniaki jak wam sie nie podoba to sie wyprowadzcie z Chojny mozecie sobie pogadac poppisac na forum i tak nic nie wskuracie ha ha brawo Panie Burmistrzu

  OdpowiedzUsuń
 15. Burmistrz to człowiek bez wstydu, brak jakiegokolwiek honoru poczucia odpowiedzialności. Doprowadził Chojnę do bankructwa i nie ma czelności przyznać się do błędu. Obłudnik kłamca i hipokryta.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wina Konarskiego! :)

   Usuń
  2. Dokładnie, wina Konarskiego :) Zobaczcie jak funkcjonuje Powiat i przypomnijcie sobie jak Fedorowicz wmawiał, że Chojna upadnie jak On wróci. Dobry gracz z tego Adama.

   Usuń
 16. Dinozaury piszecie próbujecie punktować na forum opozycję żeby leczyć swoją bezradność, a tak naprawdę to oni starają się coś w tej gminie jeszcze uratować. a wy się możecie tylko peklować

  OdpowiedzUsuń
 17. https://www.youtube.com/watch?v=Eqj4JWCvEpk

  OdpowiedzUsuń
 18. Ciekawe czy 9 krasnoludków wchodzi burmistrzowi bez mydła czy z mydłem.
  Erekton Fast Panowie wam też nosek rośnie szybko jak w reklamie :)

  OdpowiedzUsuń
 19. niestety za dużo jest powiązań i uzależnień większosci radnych z burmistrzem i dlatego nie dadzą sobie wzajemnie zrobić większej krzywdy. Poczatkowo wydawało się, że co niektórzy wyzwolili się z tych okowów, gdyż zrozumieli gdzie tkwi całe zło, ale niestety był to tylko nieudolny kamuflarz, gdyż w rzeczywistości nie osiągnęli niczego, a wręcz ośmieszyli się. W kwestii wynagrodzenia dla burmistrza to moralnym byłoby obniżenie pensji i wszelkich dodatków do minimum, gdyż aby zarabiać więcej wypadałoby wykazać się dobrym gospodarowaniem, a nie rujnowaniem. Na plakatach wyborczych A. F. przedstawiał się jako burmistrz który buduje, rzeczywistość pokazała, że to burmistrz który kłamie i rujnuje, a duża część radnych i część urzędników w tym mu pomaga. Improwizować można podczas gry na instrumentach muzycznych i jest to nawet wskazane, ale nie w zarządzaniu gminą. Niestety wielu widzi to zło, w tym również radni z ugrupowania burmistrza, ale dla swoich interesów i gierek nie zrobią rewolucji licząc na ewolucję, która nie ma szans powodzenia. Pozdrawiam - Janusz B

  OdpowiedzUsuń
 20. Piotruś Ty jako Przewodniczący Rady musisz zmienić nazwisko bo rodzinę szkalują. Zmień może na Hipokryta nie ma.sie co ukrywać a bardziej do ciebie pasuje obłudniku. Dwuulicowiec straszny pod blokiem na.lotnisku opowiada mieszkańcom jak nieudolny ten nasz gospodarz a stołek mu chroni.

  OdpowiedzUsuń
 21. Piotrusiowi to ty zrobi laske I

  OdpowiedzUsuń
 22. Brawo Pawel i tak trzymaj,a bym mu zmniejszyła do 4 tysięcy,kpina Panie Burmistrzu,tak Pan Chojnę chcę ratować>

  OdpowiedzUsuń
 23. Gówno burza o jakieś grosze z pensji burmistrza. Przecież to nie jest najważniejsze! Gmina jest w tragicznej kondycji finansowej i w ogromnych kłopotach! To jest najważniejsze, a nie 15 tys. oszczędności rocznie na pensji burmistrza. Facet wraz ze swoją świtą doprowadził Gminę na skraj załamania. Przecież nikt im nie da żadnego kredytu z budżetu Państwa, w oparciu o taki plan naprawczy. Takie dyrdymały to może napisać 2 studentów w czasie okienka między zajęciami na uczelni, a nie profesjonalna firma za 30 tysi. Cytując burmistrza "Celowo zawyżaliśmy wpływy ze sprzedaży majątku przez poszczególne LATA". No ja pier%@% przecież to się nadaje do prokuratury. Wykształcone osoby odpowiadające za finanse społeczności - Gminy opierają przez LATA budżet na wymyślonych kwotach. Tym dawno powinien zainteresować się prokurator. To są jaja i teleranek, a nie zarządzanie Gminą. Weźcie ludzie przejrzyjcie na oczy!

  OdpowiedzUsuń
 24. Jak jesteś tak dobrze zorientowany to dlaczego nic nie robisz?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zrobiłem to co mogłem. Byłem na referendum. W wyborach (niedawnych jak również w poprzednich) nie głosowałem na obecny układ. Działalność, którą prowadziłem na terenie Gminy z braku perspektyw na rozwój w Chojnie przeniosłem w inne miejsce (i nie żałuję). Mieszkam ne terenie Gminy bardziej z sentymentu i przywiązania do rodziny i przyjaciół niż z konieczności Przekonanie o własnej kompetencji rządzących Chojną jest niesamowite, a prawda jest taka że jeśli chodzi o funkcje publiczne to nadają się co najwyżej do pchania karuzeli podczas dni Chojny.

   Usuń
 25. Lepszym byłby Burmistrz SPOŁECZNY zero kasy a MEGA ODPOWIEDZIALNOŚĆ.Litości gdzie demokracja gdzie rozum?

  OdpowiedzUsuń
 26. Nawet dziecko to wie, że za kondycję firmy odpowiada jej Prezes. Prezesa finanse zależą od tego jakie firma przynosi dochody (od skuteczności jego rządzenia i jego ostatecznych decyzji). Jak zyski firmy są małe lub ich brak, to nie ma premii ani podwyżki, a jak są długi to takiego menagera wywala się na zbity pysk, po to aby nie doprowadził firmy do bankructwa, bo to on w 100% odpowiada za kondycję firmy. Tak samo burmistrz odpowiada za kondycję gminy. Proponuję Chojnie jak najszybsze referendum i poszukanie kandydata na Burmistrza z zewnątrz (jakiegoś doświadczonego,byłego Burmistrza, gdyż nie ma czasu na naukę).

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najlepszy byłby Maranda, ale jemu się juz nie chce....

   Usuń
 27. Panie Januszu B., ja się pytam dlaczego w II turze wyborów nie poparł Pan kontrkandydatki obecnego rządzącego? Nie wiedział Pan, że Fedorowicz ludzi okłamuje i to nie jest osoba, która zna się na zarządzaniu?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. i tu się Pani myli, gdyż nie popierałem A.F. i głosowałem przeciwko jego kandydaturze, popierając tym samym kontrkandydatkę - Janusz B

   Usuń
 28. Zima jąka się i stęka, dziwne na zborach jest inny, czyli w co tak naprawdę wierzy??

  OdpowiedzUsuń
 29. Balon i Zima dwa bratanki razem z bratem piją całe ranki.

  OdpowiedzUsuń
 30. Podejrzewam, że nie poparł jej, bo to byłby wybór mniejszego lub większego zła. Ta Pani to dziecko Konarskiego, czyli tak samo niekompetentna jak i on.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. no cóż, w rankingu niekompetencji chyba ktoś inny niż władze powiatu jest na zdecydowanym prowadzeniu...

   Usuń
 31. w małych społecznościach widać wyraźnie system wzajemnych zależności. Ktoś z rodziny pracuje w urzędzie, radny zatrudniony w instytucji uzależnionej od urzędu. To wszystko wpływa na decyzje tych ludzi. szkoda, że nie zastanowili się nad tym, gdy podejmowali decyzje o kandydowaniu. Najśmieszniejsze są momenty, kiedy radni, czy burmistrz przywołują firmę, która przygotowała program naprawczy. Czy naprawdę myślicie, że ludzie są idiotami? To wy macie podejmować decyzje i ponosić za nie odpowiedzialność. W dobie internetu wszystko zostaje: 'trzymanie ręki na pulsie', wędrówki wyborcze po domach, ultimatum wyartykułowane przez radnego Prusa, hala sportowa, która już prawie stała przy gimnazjum i wiele innych kwiatków.

  OdpowiedzUsuń
 32. Po przeczytaniu wypowiedzi radnych: Pawła Bucyka i Henryka Kłapoucha, dochodzę do wniosku, że obaj Panowie powinni dokształcić się z języka polskiego. To co mówią jest niespójne i chaotyczne. Ciężko jest zrozumieć o co chodzi w ich wypowiedziach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A jakoś zrozumiałem o co chodzi tym radnym, ale nie mogę zrozumieć zachowania Mroza, Drapaluka, Buraka, Szczapy, Żebrowskiego, Krzyżanowskiego, Prusa, Strelczuka. Niby niektórzy z nich tacy rozumni, a nie zrozumieli dotychczas, że reprezentują nas mieszkańców, a nie interes Fedorowicza czy Długoborskiego. To wy tu mieszkacie i wy podejmujecie decyzje o naszym wspólnym przyszłym losie i zacznijcie się zastanawiać nad dalszym beznadziejnym zarządzaniem tą gminą.

   Usuń
  2. Nie chodzi o polszczyznę. Problem polega na tym, że jeżeli chcesz się populistycznie przypodobać wszystkim to po pewnym czasie gubisz się w zeznaniach i stajesz się niewiarygodny. W tym przypadku juz nie wiadomo czy chodzi o gminę czy tylko o fedorowicza i przejęcie władzy? Ale to pytanie nawet nie do tych panów, tylko do tych nad nimi :)))))

   Usuń
  3. Oczywiście chodzi o bucyka i klapoucha, bo pozostali wymienieni w tym temacie to już zupełnie nieodgadnieni i trudni do rozszyfrowania. Pewnie po pewnym czasie dowiemy się w co grają

   Usuń
 33. Każda informacja która będzie wychodzić od opozycji dla zwolenników p. BURMISTRZA będzie bez składu i ładu to normalne. Fajnie że portal chojna24 zamieszcza i tekst i filmy gdyż rozwiewa to wszelką dyskusję na temat sensownych i zrozumiałych wypowiedzi. Mój Radny Bronisław z Lisiego Pola jak zabiera głos to świat wstrzymuje oddech.

  OdpowiedzUsuń
 34. Niektórzy próbują coś ugrać bazując na ciemnocie mas,
  Ostrzegam że ani masy nie są tak ciemne ani wasze propagandowe teksty tak chwytliwe.
  Pokory życzę niektórym - np panie Bucyk

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No cóż, wydaje mi się, że p. Bucyk traktuje mieszkańców bardzo poważnie i szanuje nas. Raczej pokory to tzeba burmistrzowi i jego poplecznikom.

   Usuń
 35. Ja głosowałam na Burmistrza AF, i na radnego z jego listy wyborczej. I z przykrością muszę stwierdzić że burmistrz przez te wszystkie lata mógł lepiej zadbać o mieszkańców Gminy gdyż przez każdą kadencję miał radę po swojej stronie. Dzisiaj w sytuacji Gminy powinien wziąć większą odpowiedzialność za stan Gminy a radni którzy go wspierają są odpowiedzialni za taki stan rzeczy. Do myślenia mieszkańcom daje to że radny Stec niezależny od nikogo również dostrzegł błędy w zarządzaniu Gminą i ma swoje niezależne zdanie na temat kierunku w jakim zmierza gmina. Czyli można wnioskować że radni opozycyjni mówiąc o sytuacji Gminy ukazują nam obraz sytuacji o którym my zwykli zjadacze chleba nie mamy pojecia. A jednak ktoś tego bałaganu narobił.
  Pzdr. Ewelina

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.