Ostatnie zawody naszych karateków w tym roku

12 grudnia w Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku odbył się XXXII Puchar Polski Seniorów i XII Puchar Polski Juniorów i Młodzików w Karate Kyokushin. W turnieju wzięło udział ponad 300 zawodników z 80 klubów z całej Polski. Moryński Klub reprezentowało 3 zawodników – Marcel Adamczewski, Wiktor Hadała oraz instruktor Tomasz Gibowski. Marcel i Wiktor wygrali swoje pierwsze walki eliminacyjne, ale przegrali kolejne o wejście do ćwierćfinału i ostatecznie zajęli miejsca 5 - 8 w swoich kategoriach. Tomasz Gibowski wygrał wszystkie walki i wszedł do finału, w którym przegrał z zawodnikiem z Wieliczki, zdobywając 2 miejsce Pucharu Polski w kategorii seniorów + 85 kg. Kierownikiem naszej reprezentacji był sensei Piotr Kos. To był ostatni start naszych karateków w tym roku kalendarzowym.

W roku 2015 reprezentanci naszego klubu brali udział w 10 zawodach rangi regionalnej, krajowej (Mistrzostwa Polski, Puchar Polski) i międzynarodowej zdobywając łącznie 84 medale, w tym 36 złotych, 28 srebrnych oraz 20 brązowych. Mieliśmy również sukcesy drużynowe ( 1 miejsce oraz dwukrotnie 3 miejsce). Bardzo dużą rolę przywiązujemy w klubie do wychowawczej roli tych sukcesów. Mino skromnej bazy mamy również mały sukces od strony czysto sportowej tzn. sportu wyczynowego. Według GUS na ponad osiem tysięcy zarejestrowanych w Polsce wszystkich klubów, w rankingu krajowym zajęliśmy 2877 miejsce dzięki punktom zdobytym na zawodach mistrzowskich szczebla krajowego. W naszym powiecie w tym rankingu spośród wszystkich klubów zajęliśmy 10 miejsce.

W mijającym roku 2 członków klubu skończyło w Lublinie kurs instruktorski PZK uzyskując licencje instruktorskie. Nasi zawodnicy brali udział w szkoleniach sportowych oraz Europejskim Obozie Kyokushin Karate w Krakowie.

Zarząd Klubu dziękuje wszystkim zawodnikom, rodzicom, przedstawicielom samorządu, sponsorom, prasie i lokalnym portalom oraz sympatykom klubu za wspieranie jego sportowego rozwoju. Życzymy wszystkim pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.