Reklama [góra]

Koniec wakacji dla radnych, w poniedziałek sesja w Chojnie


XXV sesja Rady Miejskiej w Chojnie odbędzie się w poniedziałek 29 sierpnia w sali posiedzeń Urzędu Miejskiego w Chojnie. Początek obrad o godzinie 12:00. 


Porządek obrad XXV sesji Rady Miejskiej w Chojnie

1. Otwarcie sesji, stwierdzenie quorum do prowadzenia prawomocnych obrad.
2. Przedstawienie porządku obrad.
3. Przyjęcie protokołu z XXIII (30.06.2016 r.) i z XXIV (14 lipca 2016 r.) sesji Rady.
4. Sprawozdanie z prac burmistrza w okresie międzysesyjnym.
5. Informacja przewodniczącego Rady dotycząca spraw w okresie międzysesyjnym.
6. Interpelacje i zapytania radnych.
7. Wnioski Komisji.

8. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zatwierdzenia sprawozdania z wykonania budżetu Gminy Chojna oraz sprawozdania finansowego Gminy Chojna za 2015 rok.
- stanowiska komisji
- dyskusja
- podjęcie uchwały

9. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy Chojna na 2016 rok.
- stanowiska komisji
- dyskusja
- podjęcie uchwały

10. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie uchylenia uchwały o przystąpieniu do opracowania miejscowego planu zagospodarowania.
- stanowiska komisji
- dyskusja
- podjęcie uchwały

11. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie zaliczenia ulic Malarskiej i Klasztornej w m. Chojna
do kategorii dróg gminnych.
- stanowiska komisji
- dyskusja
- podjęcie uchwały

12. Rozpatrzenie projektu uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na Dyrektora Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Chojnie.
- stanowiska komisji
- dyskusja
- podjęcie uchwały

13. Odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych.
14. Sprawy różne, informacje, wolne wnioski.
15. Zamknięcie obrad.

2 komentarze:

 1. Część pierwsza:
  Do przemyśleń porannych przed sesją:
  I. Burmistrz na weekendy chowa się w Krajniku Górnym, Z-ca w Szczecinie – nas zostawiają ze smrodem nie do opisania. Oczywiście są stosowne przepisy, normy, instytucje, które powinny zająć się tym śmierdzącym problemem – dlaczego tego nie czynią? Czy komuś zapłacono, aby nikt nie kiwnął palcem? W Niemczech wpuszcza się w ziemię (specjalnymi aplikatorami) nawozy wydzielające fetor. Właśnie zakomunikowano nam, że rozwożący te „cudowne” nawozy są bezkarni, to nie oni rozlewają na pola śmierdzącą ciecz, to nie oni odpowiadają za właściwą technologię nawożenia przy pomocy „wałowania” lub „aplikatorów” (u sąsiadów stosuje się nawożenie takimi substancjami tylko za pomocą „aplikatorów”) a więc kto za to odpowiada? Właściciele pól, znani w regionie „ziemianie”. Przymusiłbym Pana Burmistrza ze świtą do zażywania takiej kąpieli zapachowo-wietrznej podczas rozlewania po polach (nawożenia) tego elixiru, może taka kuracja spowodowałaby właściwe działanie?

  II. W SSE pod Gryfinem szykuje się wielka inwestycja, ma stworzyć parę tysięcy miejsc pracy!
  W latach 90-tych włodarze naszej gminy starali się o taką strefę na terenie lotniska – pamiętajmy, kto im zablokował inicjatywę, która mogła dać naszej gminie i miastu dobrobyt? Te osoby, to słynny tandem – On rządził Gryfinem, Ona – Powiatem. Przez dwie ostatnie kadencje honorowaliśmy te osoby stanowiskami i wysokimi apanażami. Pani Sekretarz już nie ma, pozostał Pan Z-ca na kolejną kadencję, nagradzany samorządowiec – po stanie kasy naszej gminy raczej truteń (do tego obcy) a nie pszczółka.
  Panie Burmistrzu, kogo dobierał i dobiera Pan sobie do współpracy?
  Słyszałem też taką wersję: to Oni Pana sobie wybrali tworząc stowarzyszenie i promując Pana, miał Pan być ich nową twarzą, ich były już nieco „sfatygowane” zaszczytną przeszłością. Taka konstatacja zmienia całkowicie osąd
  i optykę spojrzenia na obecny, personalny skład gminnej władzy.

  OdpowiedzUsuń
 2. III. Dla przypomnienia, koniec wakacji.
  Gmina Chojna – wybory samorządowe 2014
  1. Uprawnionych do głosowania – 11 137
  2. Udział wzięło – 4 900 / 44,89%
  W referendum, aby było ważne musi wziąć udział – 2 940 uprawnionych – 3/5 z 4 900 = 26% uprawnionych
  Do pozostania lub odwołania burmistrza potrzeba – 1 471 ważnych głosów.
  Rządzący boją się, że w referendum weźmie udział przynajmniej 2940 uprawnionych, opozycja wraz ze zdrajcami, że zabraknie głosów, aby referendum było ważne!
  Naprawdę kuriozalne i absurdalne jest tłumaczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej p. Mroza, że nie udzielenie absolutorium z wykonania budżetu za rok 2015 ma służyć „lepszej” kontroli poczynań burmistrza. Panie Przewodniczący, proszę szanować mieszkańców gminy, zwłaszcza tych, którzy ze stosowaniem prawa cywilnego mają do czynienia. Jeżeli nie ma Pan pojęcia o proregatywach, dających uprawnienia kontrolne w tym zakresie, proszę konsultować swoje wypowiedzi - opinie z fachowcami, macie na usługach takowych. Należy Pan do obozu „kontestatorów” ugrupowania (kolokwialnie: zdrajców), dzięki któremu został Pan radnym i nawet codzienna a nie tylko w niektóre niedziele obecność na mszach świętych, w co najmniej dwóch kościołach w mieście nie pomoże Panu w przyszłych wyborach na burmistrza, o takich zamiarach głoszą chojeńscy celebryci-kontestatorzy. W obozie „zdrajców” jest absolwent wydziału teologicznego, ciekawi mnie, jak wykształcony katolik godzi w swoim sumieniu zdradę - zamiast honorowego złożenia mandatu? Zapewne „zdrada” ma służyć „lepszej” kontroli poczynań burmistrza.
  Znamy to – „...nie chcę, ale muszę, jestem za a nawet przeciw, przecież następcy będą jeszcze gorsi...”
  Opozycja kompromituje się tak samo, jak obóz „kontestatorów” w sprawie nie udzielenia absolutorium i konsekwencji z tego wypływających.
  Co nas czeka? Prawo Murphy'ego – rzeczy pójdą tak źle, jak to tylko możliwe?

  Miałem już nie zabierać głosu, ale po takich oświadczeniach nie sposób milczeć, no i ten śmierdzący problem!

  IV. Z ostatniej chwili, jest poufny plan likwidacji wszystkich szkół wiejskich pod płaszczykiem reformy oświaty. Wszystko już wyliczone i policzone. W obecnym budynku Gimnazjum będzie szkoła podstawowa dla dzieci z Chojny – z każdego zakątka Chojny jest mniej niż 3 km i nie będzie dowożenia dzieci, a na lotnisku szkoła dla dzieci z zlikwidowanych szkół wiejskich, dzieci już się dowozi do gimnazjum i szkół wiejskich. A co z przedszkolakami? Dzieci w wieku 3-5 lat, zgodnie z reformą mają prawo do opieki zbiorowej. Rodzice i nauczyciele miejcie się na baczności! Za takim „uzdrowieniem” od dawna optuje opisany wcześniej obcy truteń, to jego plan, bardzo pomocny w opracowaniu był kolejny obcy truteń, z Widuchowej - dyrektor ASiS. Wytrzymałość ludzka nie zna granic? Tak nas traktuje władza, jak jej na to pozwalamy.

  Nie będę polemizował z zagorzałym obrońcą lokalnego układu, z faktami się nie dyskutuje, po prostu. Nie będę uświadamiał ignorantom, po raz kolejny: czym jest zwykła przyzwoitości!
  Jak napisał kiedyś A. Camus: "Być wolnym, to móc nie kłamać".

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.