Policjant z Chojny wicemistrzem Polski w Kyokushin Karate

Tomasz Gibowski na co dzień policjant w stopniu aspiranta Wydziału Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnie został wicemistrzem Polski w kyokushin karate.

W drodze do srebrnego medalu Tomek wygrał wszystkie walki eliminacyjne, ćwierćfinał i półfinał.W finale przegrał z utytułowanym zawodnikiem z Wrocławia.

W dniu 22 października w Olsztyńskiej Hali Widowiskowo-Sportowej "Urania" odbyły się XVII Mistrzostwa Polski Seniorów Open i Kata oraz Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin z udziałem ponad 200 zawodników z około 60 ośrodków.

Tomasz zaliczył świetny start, wygrał wszystkie walki eliminacyjne, ćwierćfinał i półfinał. W finale uległ utytułowanemu zawodnikowi z Wrocławia – zajmując 2 miejsce w kategorii senior (+85kg). Ciekawostką jest że pierwsze trzy miejsca zajęli policjanci.

To nie pierwszy sukces Tomasza. W 2015 roku w grudniu w Gdańsku w Pucharze Polski Karate Kyokushin zajął również drugie miejsce. T. Gibowski karate kyokushin w Moryniu trenuje od 2010 roku. Posiada Licencję instruktorską Polskiego Związku Karate oraz licencję zawodniczą PZK. Od 2014 roku prowadzi sekcję klubu karate kyokushin w Chojnie.

W tym roku podczas Międzynarodowego Zgrupowania Karate Kyokushin w Krakowie zdał egzamin na stopień 1 kyu karate kyokushin (brązowy pas z czarnym pagonem). Jego marzeniem jest zdobycie czarnego mistrzowskiego pasa. Aktualnie Tomek intensywnie przygotowuje się do udziału w Mistrzostwach Europy w Holandii, które odbędą się w dniach 25-26 listopada.