Reklama [góra]

Gminy zapłacą więcej za bycie w ZGDO [foto] [video]


Kontrowersyjna uchwałą zwiększająca składkę członkowską dla gmin należących do Związku Gmin Dolnej Odry uchwalono na poniedziałkowym walnym zgromadzeniu członków ZGDO, które odbyło się w Cedyni. 

Emocje na sali udzielały się już od początku, zaczęło się od protokołu z wcześniejszego zgromadzenia.

- (...) W ogóle nie zauważyliście w protokole mojej wypowiedzi (...) To nie jest zgodny z prawdą protokół, nie ma słów kolegi Szarżanowicza (wójta gminy Stargard - red.), w trakcie moich wypowiedzi wypowiadał się przewodniczący zarządu, drodzy Państwo czy Wy macie coś do ukrycia, dlaczego tych słów nie ma w protokole? (...) - pytała wójt Widuchowej Anna Kusy-Kłos - (...) mam wątpliwości do tego czy państwu można ufać?

Zdecydowano, że protokół zostanie uzupełniony i poddany pod głosowanie na następnym zgromadzeniu.Słowa wójta gminy Stargard wywołały burzę w mediach, podczas spotkania członków ZGDO w Dolicach mówił między innymi o tym, że w ostatnim przetargu chodziło o utarcie nosa "Remondisowi", o sprawie pisaliśmy w artykule Ustawiony przetarg i problemy firmy wywożącej odpady? Czarne chmury nad ZGDO.

Władze ZGDO wyjaśniały z czego wynika zadłużenie, przedstawiona została również szczegółowa informacja, dotycząca regionów, gdzie mieszkańcy zalegają z opłatami za odbiór odpadów.

W zgromadzeniu wzięli również udział radni z kilku gmin. Wójt Anna Kusy - Kłos odczytała oświadczenie podpisane przez radnych z Chojny, Kozielic, Bań i Widuchowej, jego treść opublikowaliśmy w artykule Radni zbulwersowani postępowaniem wójtów i burmistrzów w ZGDO.

Kierownik biura Dorota Mościcka poinformowała, że złożonych deklaracji na ternie gmin wchodzących w ZGDO powinno być ponad 90 tys., a w tej chwili osoby objęte deklaracjami to nieco ponad 70 tys. osób.

Przewodniczący ZGDO Jan Krzywicki podkreślił, że wzrost składki członkowskiej nie spowoduje wzrostu cen za wywóz śmieci dla mieszkańców.5 komentarzy:

 1. Co to za informacje droga redakcjo.
  Jak podniesienie składki nie wpłynie na wzrost opłat dla.mieszkańców?
  A kto jak nie mieszkańcy zapłacą w podatkach składkę 25.60zł
  Przecież Burmistrz nie zapłaci ze swojej kieszeni

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tekst i wideo zawiera wypowiedzi, to nie nasze słowa, ale osób, które cytujemy.

   Usuń
 2. niech mnie w dupe pocaluja! banda niepowiem czego!! istny kabaret a nie władza!

  OdpowiedzUsuń
 3. niech mnie w dupe pocaluja! banda niepowiem czego!! istny kabaret a nie władza!

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.