Reklama [góra]

/center>

Kredyt to nie jedyne rozwiązanieStając w obliczu potrzeby zdobycia dodatkowych środków finansowych, większość z nas automatycznie myśli o zaciągnięciu kredytu. Często zapominamy, że istnieje inna możliwość zdobycia pieniędzy – są nią pożyczki, które w wielu przypadkach okazują się atrakcyjniejsze dla klienta aniżeli kredyty. Zastanówmy się, jakie różnice występują pomiędzy kredytem a pożyczką i kiedy to drugie rozwiązanie jest korzystniejsze.

Kredyt a pożyczka – różnice

Choć niekiedy postrzegamy kredyt i pożyczkę jako analogiczne produkty, to w rzeczywistości istnieją pomiędzy nimi zasadnicze różnice. Podstawowa kwestia to fakt, że kredyty są udzielane przez instytucje bankowe nadzorowane przez Komisję Nadzoru Finansowego, a przez objęte przepisami prawa bankowego, dlatego ich udzielenie wymaga sporządzenia pisemnej umowy. Ponadto kredyty są z reguły celowe i uzyskane dzięki nim środki należy spożytkować zgodnie ze wskazanym wcześniej przeznaczeniem. Z kolei pożyczki są objęte prawem cywilnym i może ich udzielić każdy, nawet osoba prywatna. Przy kwotach niższych niż 500 zł nie wymagają one przygotowania umowy w formie pisemnej, a ich cel jest dowolny i nikt nie kontroluje, na co dłużnik przeznacza pieniądze.

Kiedy pożyczka

Pożyczki są niewątpliwie łatwiej dostępne, ponieważ nie wymagają spełnienia wielu formalności, których wymagają banki przy kredytach. Pożyczkę możesz otrzymać nawet w pół godziny, bez konieczności kompletowania stosu dokumentów, sprawdzania zdolności kredytowej i weryfikowania profilu w BIK-u, tak jak to się odbywa w przypadku kredytów bankowych. Jeżeli potrzebujesz niewielkiej sumy pieniędzy, mniej więcej do kilku tys. zł, pożyczki będą zdecydowanie lepszym rozwiązaniem – szczególnie w przypadku kwot do 2 tys. zł, z krótkim terminem zwrotu, które można uzyskać w ramach bezpłatnych chwilówek z oprocentowaniem w wysokości 0%. Tego typu oferty znajdziesz na stronie darmowe pożyczki -bezpiecznechwilowki.pl.

Kiedy kredyt

O ile pożyczki są świetne przy niedużych kwotach, o tyle zadłużenie się na większe sumy przeważnie wymaga skorzystania z usług bankowych. Chcąc kupić drogi samochód, nabyć nieruchomość lub zainwestować pieniądze w działalność biznesową, z reguły nie da się obejść bez wizyty w banku. Firmy pożyczkowe operują bowiem niewielkimi kwotami, które nie pozwalają na zaspokojenie tego typu potrzeb. A co z linią kredytową? Czy jej otwarcie jest możliwe tylko w banku? Teoretycznie tak, choć w praktyce równie dobrze możesz skorzystać z linii pożyczkowej. Zapytasz: linia pożyczkowa – co to takiego? Zasadniczo ta sama usługa co linia kredytowa, tyle że udzielana poza obiegiem bankowym.


Podsumowując, pożyczki to doskonała alternatywa dla kredytów bankowych w przypadku chęci zadłużenia się na niewielką kwotę i niedługi okres. Pożyczki są wygodniejsze, łatwiej je otrzymać i można je przeznaczyć, na co się tylko chce. Jeżeli potrzebujesz dodatkowych pieniędzy, uwzględnij to rozwiązanie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.