Tomasz Gibowski z brązowym medalem Mistrzostw Europy w karate


W dniach 25-26 listopada odbyły się 30. Mistrzostwa Europy Karate Kyokushin zorganizowane przez Holenderską Organizację Karate Kyokyshin KWF w Narodowym Centrum Olimpijskim w Papendal. 

W turnieju wzięło udział 423 zawodników z 26 krajów w tym także na zaproszenie drużyny z Japonii, Australii, Stanów Zjednoczonych. Otwarcia dokonał Prezydent Europejskiej Federacji Kyokushin Antonio Pinero, gościem honorowym był prezydent Światowej Federacji Kyokushin Loek Hollander. Polską reprezentację młodzieżową reprezentowali Adamczewski Marcel oraz Hadała Wiktor, a reprezentację seniorów Gibowski Tomasz – zawodnicy UKS Karate Kyokushin z Morynia.

Wiktor Hadała zajął 6. miejsce w kategorii juniorów natomiast Marcel Adamczewski 9. miejsce w kategorii młodzików.

Największy sukces osiągnął Tomasz Gibowski startujący w seniorach (+35) open, który wygrał walki z Irańczykiem oraz Japończykiem. W walce o finał uległ innemu reprezentantowi Polski i ostatecznie zdobył brązowy medal Mistrzostw Europy.

Mieliśmy zaszczyt reprezentować Polskę oraz nasz region w zawodach tak wysokiej rangi. Był to najważniejszy start naszych zawodników w tym roku, który był poprzedzony kilkumiesięcznymi przygotowaniami oraz licznymi startami kontrolnymi na zawodach krajowych.

W wyjeździe uczestniczyli jako trenerzy sensei Piotr Kos i sempai Jacek Hadała. Zakwaterowanie oraz przejazd zawodników i trenerów zorganizował Okręgowy Związek Karate.

Zarząd Klubu składa serdeczne podziękowania Burmistrzowi Morynia – panu Józefowi Piątkowi oraz Burmistrzowi Mieszkowic – panu Andrzejowi Salwa za wsparcie finansowe wyjazdu zawodników i trenerów z budżetów obu gmin oraz Komendantowi Powiatowemu Policji – panu Andrzejowi Stechnij za wsparcie finansowe wyjazdu Tomasza Gibowskiego.
Dziękujemy również panu Jarosławowi Przygodzie – trenerowi Klubu Bokserskiego Garda w Chojnie, który udostępnił trenującym zawodnikom swoją bazę szkoleniową i służył pomocą w czasie przygotowań zawodników do startu
Redakcja

3 Komentarze

 1. Brawo Tomek. Gratulacje!!!

  OdpowiedzUsuń
 2. to już czas na GARDĘ. Boks, kick boks,tajski boks, teraz MMA. OFENSYWA W NATARCIU-GARDA.

  OdpowiedzUsuń
 3. Mój wujek zajął trzecie miejsce?
  Mój wujek zajął trzecie miejsce!
  A ja miałem trzecie z ortografii

  OdpowiedzUsuń
Nowsza Starsza