Reklama [góra]

O posterunku policji w Trzcińsku Zdroju na antenie telewizji TVN [video]


Wielokrotnie opisywany przez nas temat ewentualnego powrotu posterunków policji wzbudził zainteresowanie kolejnej stacji telewizyjnej. Reportaż z Trzcińska Zdroju został wyemitowany w telewizji TVN24. 

W tym miesiącu w artykule Przestępczość spadła, posterunku nie będzie informowaliśmy o odpowiedzi na petycję przesłaną przez władze Trzcińska Zdroju do ministra spraw wewnętrznych Mariusza Błaszczaka o powrót posterunku do tej miejscowości.

Pismo przesłane przez gminę trafiło do Komendy Głównej Policji, stamtąd nadeszła odpowiedź, że utworzenie posterunku "nie jest zasadne" ponieważ... "na terenie gminy w ostatnim okresie czasu odnotowano znaczący spadek przestępstw w porównaniu z okresem, kiedy posterunek funkcjonował".

- Najbliżsi funkcjonariusze są w oddalonej o 13 kilometrów Chojnie. W Trzcińsku pojawiają się raz na jakiś czas. - Tam na tę chwilę jest punkt przyjęcia interesantów, w którym pełnią służbę policjanci. Są odpowiednie dyżury i godziny, w których oni się tam pojawiają - mówi kom. Przemysław Kimon z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Tematem po naszej publikacji zainteresowali się dziennikarze telewizji TVN. To kolejna telewizja, która zajęła się sprawą posterunków w naszym regionie. W sierpniu materiał z Morynia został wyemitowany w TVP, pisaliśmy o tym w artykule Władze i mieszkańcy chcą powrotu policjantów, o posterunkach na antenie TVP.

Poniżej można obejrzeć materiał "Faktów po południu", wyemitowany na antenie telewizji TVN24.fot. tvn24

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.