Reklama [góra]

Przestępczość spadła, posterunku nie będzie


W Trzcińsku Zdroju nie będzie posterunku policji, będzie jednak w dalszym ciągu funkcjonował w tym mieście punkt przyjęć interesantów. Komenda Główna Policji w Warszawie odpowiedziała na pismo władz gminy. 

- (...) propozycja została poddana wnikliwej analizie. W przedmiotowej sprawie Komenda Główna Policji zwróciła się do Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie z prośbą o przesłanie analizy obrazującej stan bezpieczeństwa i porządku publicznego na terenie gminy Trzcińsko Zdrój. - czytamy w piśmie podpisanym przez Naczelnika Wydziału Prewencji Komendanta Głównego Policji mł. insp. Roberta Kumora - Jak wynika z przekazanych z KWP w Szczecinie informacji w zakresie przestępczości, należy stwierdzić, że na terenie gminy Trzcińsko Zdrój w ostatnim okresie czasu odnotowano znaczący spadek przestępstw w porównaniu z okresem kiedy posterunek Policji funkcjonował. Dlatego też, na chwilę obecną, nie jest zasadne tworzenie posterunku Policji na ternie gminy. 

Po wprowadzonej kilka lat temu reformie policji wiele posterunków zostało połączonych. W naszym powiecie funkcjonują połączone posterunki Mieszkowice - Moryń oraz Banie - Widuchowa. Jednostki z Trzcińska Zdroju i Cedyni przyłączone są do Komisariatu Policji w Chojnie.

O powrót posterunków apelowali samorządowcy i mieszkańcy, pisaliśmy o tym w artykule Czy wrócą posterunki policji?, w sierpniu br. po naszej publikacji tematem zainteresowali się dziennikarze Telewizji Polskiej. Burmistrz i radni z Trzcińska Zdroju wysłali do do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji wniosek o przywrócenie posterunku, informowaliśmy o tym między innymi w artykule Władze i mieszkańcy chcą powrotu policjantów, o posterunkach na antenie TVP.

Poniżej publikujemy w całości odpowiedź Komendy Głównej Policji na list zastępcy burmistrza Trzcińska Zdroju Emiliana Osetka. 


fot. google maps / Gmina Trzcińsko Zdrój

3 komentarze:

  1. Przestępczość spadła, bo nie ma posterunku i nikomu się nie chce zgłaszać do Chojny, więc dlatego niższa przestępczość jest. Normalnie demagogia. Trzeba na to pismo odpowiedzieć i wytłumaczyć dlaczego przestępczość spadła

    OdpowiedzUsuń
  2. brawo ministrze Blaszczak ! oto dowod,ze ministrami w rzadzie zostaja mierni ,bierni ale wierni !

    OdpowiedzUsuń
  3. Bzdura. Przestępczość jest i jest większa i niewykrywalna. Mafia pod nosem ale lepiej zamiatać pod dywan i umarzać co się da z powodu niewykrycia sprawców. Śmiech na sali nad nieudolnością policji w zachodniopomorskim. Żenada.

    OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.