Reklama [góra]

/center>

Sesja w Chojnie, kolejna ostra dyskusja o ZGDO [video]


Podczas wtorkowej (15 listopada) sesji Rady Miejskiej w Chojnie przewodniczący rady Piotr Mróz poinformował, że kluby radnych Chojeńskiego Porozumienia Samorządowego oraz Inicjatywy Samorządowej przygotują uchwałę odnośnie sprzeciwu do zmian wprowadzonych przez ZGDO w swoim statucie. 

Projekt uchwały zostanie przedstawiony na początku grudnia. Na początku listopada podczas walnego zgromadzenia członków Związku Gmin Dolnej Odry podjęto decyzję o zwiększeniu składek członkowskich, podwyżka to aż 400%, gminy muszą znaleźć teraz dodatkowe pieniądze w budżecie.

O zgromadzeniu pisaliśmy w artykułach Gminy zapłacą więcej za bycie w ZGDO oraz Radni zbulwersowani postępowaniem wójtów i burmistrzów w ZGDO.

Pełny zapis z przebiegu obrad można obejrzeć poniżej, 
sesja była na żywo transmitowana na naszym portalu

W programie znalazł się również punkt dotyczący sytuacji formalno-prawnej i finansowej gminy Chojna w obliczu wystąpienia ze Związku Gmin Dolnej Odry oraz stanu przygotowań do prowadzenia samodzielnej gospodarki dotyczącej odbioru nieczystości od mieszkańców gminy Chojna od 1 stycznia 2017 r. 

- (...) nie wiem o czym z Państwem mam rozmawiać, umowa z Przedsiębiorstwem Usług Komunalnych została podpisana i to PUK od 1 stycznia będzie odbierał wszystkie odpady komunalne z terenu gminy Chojna, stawkę Państwo przyjęliście - rozpoczął burmistrz Adam Fedorowicz - ponad to co do tej pory wcześniej powiedziałem, nie mam nic więcej do powiedzenia. 

Dyskusja na temat Związku Gmin Dolnej Odry zaczyna się od 25 minuty filmu. 

7 komentarzy:

 1. Coś pan burmistrz coraz bardziej nerwowy się staje :)))

  OdpowiedzUsuń
 2. sposób wzpowiedzi burmistrza jest conajmniej NAGANNY!

  OdpowiedzUsuń
 3. Chojeński cyrk znowu zawitał z dwoma gwiazdorami... :DDDD

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. chyba Klaunami i to przez duże
   'K" a nie gwiazdorami

   Usuń
 4. Jak to w naszym kraju bywa tak, że wszystko się robi samo... W wyborach też burmistrz wybrał się sam na trzecią kadencje... Absurd goni absurd... W Chojnie potrzeba młodej krwi bo sądząc po materiałach przedstawianych w artykule to "większość z rządzących" bardzo dobrze pamięta kombinatorstwo rodem z PRL-u...

  OdpowiedzUsuń
 5. Podnieście czynsz dla ZGDO za wynajem lokalu na lotnisku o 400%

  OdpowiedzUsuń
 6. Kolejny kamyczek do ogródka w dziale: finanse gminy.
  Do kosztów niezapłacenia podatku od sprzedaży stacji benzynowej w Krajniku Dolnym należy doliczyć koszt obsługi prawnej, porady, za którą gmina zapłaciła ponad 40 tys. zł. Razem prawie 1 milion złotych!!!
  Nie można odzyskać od firmy prawniczej zwrotu wadliwej porady, która zaowocowała zapłatą karnych odsetek za zwłokę w odprowadzeniu należnego podatku, ponieważ gmina odstąpiła od dalszej, możliwej procedury - kasacji
  do Sądu Najwyższego, a więc nie dokończyła drogi procesowania się. Nie warto przypominać, komu zawdzięczamy stratę?

  Opozycja wystraszona możliwością doprowadzenia do referendum i przejęcia władzy przebiera nóżkami, wygodniej jest być w opozycji, to nic nie kosztuje i nikt nie patrzy na ręce. O zdrajcach burmistrza nie warto wspominać, a więc do kolejnych wyborów prawdopodobnie już nic się nie wydarzy. No chyba, że rodzice wezmą sprawy w swoje ręce i po raz kolejny dowiodą swojej siły. W reformie oświaty jest bardzo ważne założenie; mają pozostać małe szkoły!
  Co kombinują „spadochroniarze” ze Szczecina i Widuchowej już wkrótce ujrzy światło dzienne. To jest zastanawiające, „spadochroniarze” twierdzą, że p. Burmistrz nie ma nic do powiedzenia w tej materii, nie tylko
  w tej? Do końca stycznia włodarze gminy muszą przedstawić wojewodzie program reformy (likwidacji) placówek oświatowych w gminie.

  Na zakończenie trochę humoru z polityki i polityków.
  Pan marszałek woj. mazowieckiego A. Struzik z PSL-u, w niedzielnym programie TVP, z olbrzymim wręcz oburzeniem zarzucił rządzącym z PiS-u, że ośmielają się realizować zapowiedzi przedwyborcze i że jest to działanie szkodliwe, bo polityczne. John Cleese z „Latającego cyrku Monty Pythona” jest zażenowany swoimi płytkimi w treści skeczami.

  Z faktami się nie dyskutuje.

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.