Reklama [góra]

Nadzwyczajna sesja bez burmistrza, radni złożą zawiadomienie do prokuratury [video]


Podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Chojnie podjęto decyzję o złożeniu zawiadomienia do Rzecznika Dyscypliny Finansów Publicznych o naruszenie dyscypliny finansów przez burmistrza gminy Chojna oraz złożenie zawiadomienia do Prokuratury o podejrzeniu możliwości popełnienia przestępstwa przez burmistrza. 

Na sali obrad nie było głównych zainteresowanych. Burmistrz wraz ze swoim zastępcą pojechał na zjazd powiatowy Ochotniczych Straży Pożarnych do Gryfina, nie było również skarbnika, naczelników oraz dyrektor Centrum Kultury w Chojnie.

Zanim projekty uchwał trafiły pod głosowanie, radna Elżbieta Lach przedstawiła protokół Komisji Rewizyjnej z przeprowadzonej kontroli w sprawie funkcjonowania Polsko - Niemieckiego Centrum Kształcenia i Spotkań w Krajniku Górnym. 

Wyniki kontroli uderzają nie tylko w burmistrza ale również w zarządcę obiektu, którym jest Centrum Kultury w Chojnie. Według ustaleń komisji burmistrz wraz z rodziną zamieszkał w pomieszczeniach PNCKiS, nie był jednak obciążany żadnymi kosztami za wynajem, prąd, wodę a nawet śmieci. Obiekt został zrealizowany przy pomocy środków unijnych, CK nie może na nim zarabiać. W zamian za możliwość mieszkania w obiekcie burmistrz Adam Fedorowicz dwukrotnie wpłacił darowiznę na rzecz Centrum Kultury w łącznej kwocie 4000 złotych.

Pełną treść zawiadomienia można przeczytać tu [kliknij aby zobaczyć]6 komentarzy:

 1. Już trochę lat tam pomieszkiwał pan Burmistrz. W końcu! ale jak wiadomo to nie jedyna sytuacja którą pan burmistrz demonstruje możliwości swojej posady.

  OdpowiedzUsuń
 2. Oszust kiedy to Dostrzegą te ślepe oczy? Powinien pokryć z własnej kieszeni wszystkie zaległości i niedociągnięcia jakimi obciążył swym działaniem podejrzewam w afekcie

  OdpowiedzUsuń
 3. Oszust kiedy to Dostrzegą te ślepe oczy? Powinien pokryć z własnej kieszeni wszystkie zaległości i niedociągnięcia jakimi obciążył swym działaniem podejrzewam w afekcie

  OdpowiedzUsuń
 4. Kompromitacja władzy. Strach? Czy dalsza buta wobec mieszkańców???

  OdpowiedzUsuń
 5. A KTO JEST DYREKTOREM NCKiS w KRAJNIKU. TO TAK Z CIEKAWOŚCI.

  OdpowiedzUsuń
 6. Redakcjo dlaczego występuje problem z dźwiękiem i wizją jak się przewija.
  Nikt nie mówi a słychać jak radna nadal czyta

  OdpowiedzUsuń

Obsługiwane przez usługę Blogger.