Reklama [góra]

Gramy dla Dzieci i Seniorów - 25 finał WOŚP w regionie


Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy została zarejestrowana w sądzie 2 marca 1993, czyli kilka miesięcy po pierwszym finale, który był organizowany w oparciu o potrzeby kardiochirurgii dziecięcej Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.

Wcześniej w ogóle nie myśleliśmy o tym, żeby zakładać Fundację [...]myśleliśmy o jednorazowym happeningu i wielkiej zabawie, która miała przynieść wymierne korzyści. -mówi Jurek Owsiak.
[...]Sukces pierwszego Finału pozwolił na podział zebranych pieniędzy pomiędzy wszystkie ośrodki kardiochirurgii dziecięcej w Polsce. Tym samym akcja nabrała znaczenia ogólnopolskiego, a nasze pierwsze zakupy w sposób istotny wpłynęły na poprawę pracy polskich kardiochirurgów dziecięcych - tak wyglądał początek Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, dzisiaj gramy razem po raz 25.

Tym razem, "Gramy dla Dzieci i Seniorów" - dla ratowania życia i zdrowia dzieci na oddziałach ogólnopediatrycznych oraz dla zapewnienia godnej opieki medycznej seniorom.W większości miast naszego regionu czeka wiele koncertów a przede wszystkim czekają na nas wolontariusze z puszkami i licytacje. Zebrane pieniądze, będą przeznaczone na Fundację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O godzinie 20.00 - "Światełko do nieba".

Co nas czeka w naszych miastach?

W Chojnie o godzinie 15.15 będziemy mieli okazję uczestniczyć we wspólnym ognisku na placu przed ratuszem. Następnie w Centrum Kultury odbędzie się blok koncertowy, pokaz Zumby, Szkoła Tańca "Focus" a przede wszystkim kiermasz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy który odbędzie się o godzinie 19.15. W nim będziemy mogli wylicytować między innymi złote serce wykonane przez pracownię złotniczą Mejp.

Zespół Rewir oraz Dominik Zator to główne sceniczne gwiazdy na finale w Cedyni. Tam wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.00 przy ulicy Placu Wolności. W programie: licytacje o godzinie 15.30, 16.30 oraz 18.00, pokaz ratownictwa medycznego, loterie fantowe, mała gastronomia oraz atrakcje dla dzieci. O godzinie 20.00 będziemy mieli okazję obejrzeć pokaz sztucznych ogni, czyli "Światełko do nieba".

Imprezy w ramach 25. Finału WOŚP, odbywać się również będą na placu Barnima w Gryfinie. Orkiestrowe granie rozpocznie się o godzinie 15.00. Na scenie pojawią się m.in.: Orkiestra Dęta ZEDO, Kacper Cięciel (bibox) Natalia Zwolińska (śpiew), Grupa taneczna JIGLE IT, Łukasz Tokarski, Adriana Zubala (śpiew), Grupa taneczna STEP BY STEP, Tadek Wasilewski czy Zespół wokalny DESIRE. Swoje przedstawienie jasełkowe zaprezentują uczniowie z ZSZ nr 1 ( godz. 16). Licytacje będą odbywać się przerwie między koncertami. Tradycyjnie o godzinie 20.00 będziemy mieli okazję oglądać "światełko do nieba". Prócz występów i licytacji podczas 25. finału WOŚP gryfinianie będą mogli zobaczyć m.in. pokazy sprzętu bojowego strażaków i policjantów. Nie zabraknie strażackiej grochówki, swoje kulinarne specjały będzie oferować Koło Gospodyń Wiejskich z Krzypnicy.

W Mieszkowicach wydarzenie rozpocznie się o godzinie 15.10, w sali MGOK. Wówczas zaprezentują się dzieci z Przedszkola Samorządowego, następnie na scenie zagrają Dzieci i Młodzież szkół Mieszkowic. O godzinie 16.40 zagra zespół Polanie, godzinę później znany zespół Niespodzianka natomiast o godzinie 18.40 zespół Szczęśliwy Traf. Co pół godziny, organizatorzy przewidują licytacje, natomiast o godzinie 16.10 będziemy mogli obejrzeć pokaz udzielania pierwszej pomocy. Zaplanowano również loterię fantową oraz kawiarenkę, którą przygotuje Koło Gospodyń Mieszkowickich. Tradycyjnie o godzinie 20.00, na Placu Wolności, obejrzymy piękny pokaz "Światełka do Nieba".

Tradycją dla naszego portalu jest wpieranie tej inicjatywy. Podobnie jak w latach poprzednich na licytację WOŚP w Chojnie, Cedyni, Widuchowej, Gryfinie i Moryniu przygotowaliśmy dedykowane gadżety. Unikalne projekty będą zawierały loga ośrodków kultury, które organizują finał w swoich miastach. Do wylicytowania przekazujemy również koszulki, wśród których znajdzie się również taka "Gorszego Sortu".

O udziale naszego portalu podczas 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pisaliśmy w artykule Nasz portal ponownie wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.