Reklama [góra]

"Zesłanie" - nowy film od chojna24.pl - zobacz trailer [video]


"Zesłanie" to dokument, który opowiada o ludziach, którzy zostali wywiezieni na Syberię. W latach 1940–1952 Sowieci wywieźli z kraju około 132 tys., z tej liczby zginęło 28 tys. naszych rodaków. 

Syberia uważana jest za jedno z najbardziej wymagających miejsc do życia. Ludzie, którzy trafili tam podczas wojny żyli w tragicznych warunkach. Ci, którzy przetrwali Syberię i wrócili do kraju po wojnie, zmagali się z wieloma chorobami, mieli również ze sobą bagaż ciężkich wspomnień.

Film wyprodukowany przez naszą redakcję to zapis wspomnień Anieli Kikosickiej, Piotra Zarównego i Czeslawy Szot, nasi bohaterowie na daleki wschód Rosji trafili w bardzo młodym wieku. Wszyscy należą do Koła Sybiraków w Chojnie. 

Premierę pełnometrażowego filmu planujemy wiosną, tymczasem zapraszamy do obejrzenia trailera zapowiadającego produkcję. 


To drugi film dokumentalny wyprodukowany przez nasz portal. Pierwsza produkcja ukazała się w styczniu br. i opowiadała o początkach i historii serwisu chojna24.pl, film można obejrzeć tu: Nasz portal od środka, o historii i pracy - 7 lat chojna24.pl

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.