Reklama [góra]Akcja policji w centrum miasta [foto]


Młodzież klas mundurowych z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie pomagała chojeńskim policjantom w akcji profilaktycznej mającej na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych. 

Młodzież z klas mundurowych włączyła się w działania, które odbywały się pod koniec stycznia pod kierunkiem Naczelnika Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego w Chojnie podkom. Roberta Pannę i była ukierunkowane na poprawę bezpieczeństwa najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły. Już sama obecność wspólnych patroli w obrębie przejść dla pieszych dyscyplinowała kierujących do przestrzegania prawa.

Na głównych ulicach miasta w pobliżu przejść dla pieszych można było zobaczyć wspólne patrole uczniów drugiej klasy mundurowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Chojnie i policjantów Ogniwa Ruchu Drogowego Komisariatu Policji w Chojnie, których wspierała również niemiecka policjantka Thea Trapp z policji w Schwedt.

Młodzież włączyła się w trwające działania pn. "Dzień Odblasków", które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Dodatkowo uczniowie przekazywali mieszkańcom odblaski i udzielali cennych rad w zakresie bezpieczeństwa. Obecność młodych ludzi w mundurach sprawiała, że większość kierujących uważniej poruszała się po drogach. Działania tego typu są dla licealistów świetną okazją do zdobycia nowych doświadczeń i wiedzy niezbędnej w przyszłej pracy w służbach mundurowych.

Policjanci ruchu drogowego oraz dzielnicowy dodatkowo szczególnym nadzorem objęli drogi oraz przejścia przy szkołach miasta Chojna, gdzie również rozdawali odblaski oraz przeprowadzali stosowne rozmowy profilaktyczne.
fot./źródło: KPP Gryfino

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.