Morzycko wyeliminowało Pogoń Szczecin w rozgrywkach Pucharu Polski [video]

W środę 19 kwietnia zostały rozegrane mecze 1/4 finału Pucharu Polski ZZPN. Morzycko Moryń pokonało na własnym boisku po dogrywce rezerwy Pogoni Szczecin 2-1.

Mecz w Moryniu obejrzała spora grupa kibiców. Spotkanie było niezwykle zacięte. W drużynie przyjezdnych w pierwszym składzie wystąpił między innymi Łukasz Zakrzewski - wychowanek Odry Chojna. Drugi zespół Dumy Pomorza występuje na co dzień w III lidze.

Wynik w 63. minucie otworzył Aleksander Panicz, dwie minuty przed końcem gola dla Pogoni zdobył Jakub Paprzycki. Remis zapowiadał dogrywkę, w której lepsi okazali się piłkarze z Morzycka, zwycięską bramkę zdobył w 96 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcin Mularczyk.

Morzycko świetnie sobie radzi nie tylko w lidze, piłkarze z Morynia rozgrywki pucharowe rozpoczęli od II rundy. W niej pokonali Czcibora Cedynia 5:0, a w następnych etapach wyeliminowali: GKS Golenice (4:0), Olimpię Smolnica (9:0), Polonię Płoty (2:1) oraz Spartę Węgorzyno (2:0).

W pozostałych meczach Świt Skolwin przegrał z Vinetą Wolin 3-5 a Mechanik Bobolice uległ zespołowi Rasel Dygowo 0-6.