Reklama [góra]

Podium dla krajoznawców z chojeńskiej podstawówki


Ósmego kwietnia 2017 roku odbyły się eliminacje powiatowe XLV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno Krajoznawczego w Gryfinie. 

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Chojnie bardzo dobrze poradzili sobie z testami z zakresu wiedzy krajoznawczej województwa zachodniopomorskiego oraz województwa podkarpackiego, wiedzą z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, ruchu drogowego, znajomością odznak i historii PTTK, rozpoznawaniem znaków topograficznych oraz liści. Oprócz tego drużyny 3-osobowe miały do pokonania trasę 3 km w terenie i do potwierdzenia 10 Punktów Kontrolnych. 


Najlepiej testy ze szkół podstawowych napisał Borys Jaworski z UKKT "Traperzy" przy SP 2 w Chojnie, drugie miejsce zajął Sebastian Szalewski z SP 2 w Chojnie oraz Magdalena Chatłas z UKKT „Traperzy”. Zwycięską drużyną są uczniowie z UKKT „Traperzy” tj. Borys Jaworski, Magdalena Chatłas, Adam Kurpiel. Drugie miejsce zajęła drużyna reprezentująca SP 2 w Chojnie w składzie: Rafał Bryczkowski, Andrzej Barcz oraz Katarzyna Jabłońska. Na trzecim miejscu uplasowała się druga drużyna z SP 2 w Chojnie tj. Sebastian Szalewski, Filip Dwużnik i Wojciech Grzegorzewski.

Dwie najlepsze drużyny będą reprezentowały powiat na eliminacjach wojewódzkich, które w tym roku odbędą się w dniach 21-23.04.2017 roku w Reptowie.

Wszystkim krajoznawcom serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.
 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.