Reklama [góra]Święto Konstytucji 3-go Maja - koncert w zespołu "Artes Ensemble"


"Polonez 3 Maja" to uroczysty, muzyczno - poetycki koncert na Narodowe ​Święto Konstytucji 3​ Maja, w wirtuozowskim​ wykonaniu zespołu wokalno - instrumentalnego Artes Ensemble.

W tym wyjątkowym dniu Święta Konstytucji 3 Maja, podczas uroczystego koncertu "Polonez 3 Maja" nie zabraknie polskich akcentów. Zespół Artes Ensemble zabierze Państwa w muzyczną, wirtuozowską podróż do źródeł romantycznej idei patriotyzmu w rytmie szlacheckiego poloneza, polskiej muzyki romantyzmu oraz poezji wieszczów. Zwróci także uwagę na ludowe inspiracje wielkich twórców. Towarzyszyć nam będą takie znakomitości jak Fryderyk Chopin, Adam Mickiewicz, Stanisław Moniuszko, Mieczysław Karłowicz, Henryk Wieniawski, Ignacy Jan Paderewski i ich najwspanialsze dzieła.

Artyści zespołu Artes Ensemble zaproszą również publiczność do wspólnego ​świętowania - ​śpiewania kanonu rodzimych pieśni patriotycznych​ i​ ludowych​.​ ​Zaprezentują barwność i różnorodność polskiego folkloru, pokażą czym nasiąkali najważniejsi twórcy ​polskiej ​kultury oraz ​oświeceniowej ​myśli politycznej, dającej podwaliny idei ​nowoczesnego,​niepodległego, demokratycznego Państwa Polskiego​.

Wykonawcy:
Artes Ensemble:
Maria Antkowiak​ ​– sopran,
Małgorzata Janaszek – wiolonczela, prowadzenie koncertu,
Andrzej Janaszek – fortepian, autor aranżacji utworów, szef artystyczny zespołu Artes Ensemble.

Artes Ensemble
Pomysłodawcą i założycielem​ zespołu wokalno ​- ​instrumentalnego Artes Ensemble oraz​ jego szefem artystycznym jest Andrzej Janaszek - pianista, solista, kameralista, pedagog, aranżer, laureat prestiżowych konkursów i festiwali muzycznych oraz stypendiów artystycznych.

Zespół Artes Ensemble tworzą znakomici artyści, absolwenci Akademii Muzycznych w Bydgoszczy, Gdańsku, ​Poznaniu, Łodzi, ​Freiburgu i Zurychu, ​soliści oper i filharmonii, zajmujący się również działalnością pedagogiczną, posiadający w swych dorobkach artystycznych wiele nagród i wyróżnień w konkursach i festiwalach wokalnych, instrumentalnych i kameralnych w kraju i zagranicą. Zespół wokalno - ​ instrumentalny Artes Ensemble z powodzeniem koncertuje na scenach muzycznych i teatralnych w całej Polsce i za zachodnią granicą, spotykając się z gorącym przyjęciem i uznaniem publiczności, krytyki i środowiska muzycznego, stale poszerzając rosnące rzesze fanów i wielbicieli ich muzycznego talentu i scenicznej ekspresji. Artes Ensemble w mistrzowskim stylu wykonuje perły muzyki klasycznej, jak i największe przeboje muzyki popularnej, widowiskowe gale operetkowe i operowe, słynne pieśni neapolitańskie i hiszpańskie, standardy muzyki filmowej, musicalowej, widowiska muzyczne o różnej tematyce. Zespół ma również w swym bogatym repertuarze muzykę flamenco, tango argentyńskie, węgierskie czardasze, walce wiedeńskie i angielskie, francuskie chansons,​ romanse rosyjskie, muzykę polską najwybitniejszych rodzimych twórców m.in. Fr. Chopina, St. Moniuszki, I. J. Paderewskiego, H. Wieniawskiego;polskie przeboje muzyki przedwojennej oraz koncerty okolicznościowe, świąteczne, patriotyczne i wiele innych.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.