Reklama [góra]

Gmina sprzedała budynek po byłym WOP-ieGmach dawnego urzędu powiatowego i były budynek w którym funkcjonowały Wojska Ochrony Pogranicza a później Straż Graniczna znalazł nabywcę. Po podpisaniu aktu notarialnego nowym właścicielem nieruchomości będzie przedsiębiorca z gminy Trzcińsko Zdrój. 


Cena wywoławcza nieruchomości o powierzchni 7679 m kw. zabudowanej trzema budynkami wynosiła 2 miliony złotych. W jej skład wchodzi budynek o powierzchni 2206 m kw oraz dwa inne niewielkie obiekty. 

Od ceny wylicytowanej w przetargu przysługiwała bonifikata 50% z tytułu wpisania do rejestru zabytków. 

Obiekt został wzniesiony na przełomie XIX i XX wieku. Gmina kupiła nieruchomość w 2006 roku od Agencji Mienia Wojskowego za niecałe pół miliona złotych, była to jedna z pierwszych decyzji burmistrza Adama Fedorowicza. Planowano tu przenieść Urząd Miejski. W 2015 roku podjęto decyzję o sprzedaży nieruchomości, cena wywoławcza wynosiła 5 milionów złotych. 

Zdjęcia ze środka obiektu można znaleźć w artykule Było tu starostwo i wojsko, jak wygląda największy gmach w Chojnie?

Gmina Chojna pozbywa się swoich nieruchomości, w ostatnim czasie sprzedany został między innymi teren niedoszłego szpitala i przychodni na ulicy Ogrodowej czy budynek, który miał być przeznaczony na mieszkania komunalne.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.