Reklama [góra]

Polskie Radio znów będzie nadawać na żywo z naszego regionu


W sobotę 6 maja od godz. 9.00 na antenie programu pierwszego Polskiego Radia rozpocznie się audycja realizowana na żywo ze Swobnicy. 

Po raz kolejny do naszego regionu zawitał słynny dziennikarz i prezenter Roman Czejarek, który odwiedził Swobnice w ramach audycji "Jedyne takie miejsce".

– Zwiedzimy niezwykły Zamek Joannitów, w którym od kilku lat trwają prace remontowe, a pasjonaci chcą przywrócić jego świetność. Poznamy legendy bańskie i trudną historię tego regionu Polski. Ta część kraju to również wspaniała przyroda, o czym opowie słuchaczom miejscowy leśniczy. Udowodnimy też, że nawet w tak małej miejscowości kwitnie kultura – spotkamy się z lokalnymi artystami, malarzami, fotografami, inspiratorami i aktywnymi seniorami. Wybierzemy się na spływ kajakowy i do pewnej winnicy... - zapowiada Roman Czejarek.

Jednym z gości audycji będzie nasz dziennikarz i zapalony regionalista Andrzej Krywalewicz. Program z gminy Banie będzie realizowany od godz 9 do godz 11. I następnie od godz. 14. 

Dużo będzie się działo również w samym zamku w Swobnicy, gdzie spotkają się regionaliści aby porozmawiać na temat historii, zabytków oraz planowanych trasach rowerowych czy możliwości spływów kajakowych. Będzie również głośne czytanie "Gawęd Bańskich" i występ ludowego zespołu "Siermięgi" oraz pokaz klubu karate. 

Na początku roku audycja "Jedyne takie miejsce" była realizowana na żywo z Chojny [kliknij aby zobaczyć artykuł, zdjęcia i video-reportaż]

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.