Reklama [góra]

Kręci ich bezpieczeństwo [foto]


Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie gościli kilkudziesięcioosobową grupę dzieci i dorosłych przybyłych na gryfiński finał akcji Kręci mnie bezpieczeństwo nad która patronat sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Niepewna pogoda nie odstraszyła kilkudziesięcioosobowej grupy osób pozytywnie zakręconych bezpieczeństwem, którzy odwiedzili gryfińskich policjantów. Okazja do spotkania był finał ogólnopolskiej akcji Kręci mnie bezpieczeństwonad która patronat sprawuje Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak.

Przybyli na spotkanie mieli okazje usłyszeć, jak w sposób interesujący policjanci drogówki opowiadali o bezpieczeństwie na drodze. Wobec tego, iz zdecydowaną większość uczestników finałowej akcji stanowiły dzieci, to pod ich adresem policjanci kierowali swoje słowa. Dzieci miały okazję poznać historię roweru, dowiedzieć się o zaletach korzystania z tego środka transportu, a co najważniejsze poznać, a niektórzy przypomnieć sobie najważniejsze zasady ruchu drogowego. Każdy mógł również sprawdzić swoje siły na specjalnym torze, przygotowanym przez policjantów.

Wszyscy uczestnicy finału otrzymali od policjantów upominki, oczywiście związane z bezpieczeństwem, każdy otrzymał kamizelkę odblaskową wraz z opaską oraz elementy odblaskowe do zamontowania w rowerze.

Sądząc po uśmiechniętych i zadowolonych twarzach, nie tylko tych najmłodszych uczestników wszyscy biorący w niej udział byli zadowoleni. Liczymy zatem, że popularyzacja bezpieczeństwa, szczególnie wśród najmłodszych uczestników ruchu drogowego przyniesie wymierne efekty w postaci zmniejszającej się liczby zdarzeń drogowych.

Zainteresowanie tegorocznym finałem świadczy, że zabawa w bezpieczeństwo to trafiony projekt, bardo pozytywnie wpływający na poprawę świadomości społeczeństwa w zakresie znajomości zasad bezpieczeństwa i przepisów ruchu drogowego. Niewątpliwie inicjatywa jest warta kontynuowania.

Życzymy wszystkim udanych a szczególnie bezpiecznych wakacji, zapraszając do udziału w kolejnych projektach, których na pewno nie zabraknie.

oficer prasowy 
asp. szt. Grzegorz Klimek

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.