Reklama [góra]Precyzja i szybkość to nie wszystko. Oto 5 najważniejszych korzyści, jakie niesie technologia laserowa


Technologie laserowe w obróbce różnych materiałów, zaczynając od kruchej i delikatnej ceramiki, a kończąc na diamentach i twardych metalach, znajdują coraz szersze zastosowanie w wielu, czasem odległych dziedzinach przemysłu, zobacz np. tutaj https://gieciewalcowanie.pl/

Sedno popularności lasera leży z pewnością w jego precyzji i szybkości uzyskiwanych rezultatów, ale to oczywiście nie wszystko na co stać tę technologię. Oto najważniejsze korzyści, jakich możesz spodziewać się po obróbce laserem.

1. Obróbka laserem jest niezwykle dokładna


Jeśli oczekujesz w obróbce, np. metalu, niezwykłej dokładności i dbałości o każdy, nawet najmniejszy detal, technologia laserowa z pewnością spełni twoje oczekiwania. Laser pozwala na uzyskanie znakomitej precyzji także w przypadku wycinania trudnych, skomplikowanych i nietypowych elementów, form i kształtów. Warto tutaj dodać, że jakość wykończenia w przypadku obróbki laserem także pozostaje na doskonałym poziomie. Idealnie gładkie krawędzie obrabianego elementu nie wymagają bowiem dodatkowych prac wykończeniowych.

2. Laser umożliwia powtarzalność

Zasadniczą cechą technologii laserowej jest to, że doskonała precyzja możliwa jest do uzyskanie także w produkcji seryjnej. Laser pozwala na wytworzenie wielu identycznych elementów, tak samo precyzyjnie wyciętych i wykończonych. Dokładność cięcia laserowego przynosi zatem rezultaty w postaci dowolnej ilości elementów o wskazanych kształtach i rozmiarach, idealnie odwzorowanych i powielanych w dowolnej ilości.

3. Obróbka laserem pozwala na działanie na różnych materiałach


Obróbka laserowa to technologia o wyjątkowo szerokim spektrum oddziaływania. Sprawdza się w przypadku tak różnych materiałów, jak ceramika, tkaniny, drewno, stal, czy nawet diamenty. Specyfika i właściwości każdego z wymienionych materiałów są diametralnie różne – od kruchości i delikatności, po twardość i nie poddawanie się procesom obróbki. Technologia laserowa doskonale sprawdza się w każdym z takich przypadków.

4. Laser to możliwość automatyzacji procesów produkcyjnych
Obróbka przy wykorzystania lasera to technologia bezkontaktowa, selektywna i podlegająca pełnej automatyzacji. Bezkontaktowość gwarantuje tutaj czystość miejsca obróbki oraz możliwość pracy w skrajnie różnych warunkach. Selektywność pozwala na precyzyjne oddziaływanie wiązką lasera na wybrane obszary elementu, natomiast automatyzacja procesu obróbki laserem, jaka odbywa się dzięki zaawansowanym technologiom CNC to nic innego, jak wzrost wydajności produkcyjnej i możliwość integracji procesu z innymi systemami.

5. Technologie laserowe pozwalają na oszczędność surowców


Poprzez zastosowanie wąskiej szczeliny cięcia laserem, możliwe są do uzyskania znaczne oszczędności w zakresie wykorzystywanego w procesie obróbki surowca.

Technologia laserowa w obróbce poszczególnych materiałów, w tym cięciu blach, to całkiem sporo korzyści i z pewnością satysfakcjonujące efekty pracy.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.