Reklama [góra]

Nasi policjanci w ostatniej chwili uratowali samobójcęPolicjanci w ostatniej chwili uratowali mężczyznę, który próbował odebrać sobie życie. Funkcjonariusze odcięli sznur owinięty wokół szyi i przeprowadzili reanimację. 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gryfinie został powiadomiony w poniedziałek 28 sierpnia, że około godz. 9.10 w Gryfinie na ul. Bolesława Chrobrego z pojazdu, który zatrzymał się na skrzyżowaniu z sygnalizacją świetlną wysiadł 59-letni mieszkaniec naszego powiatu, informując kierującą samochodem córkę, że idzie ze sobą skończyć. 

Mężczyzna pobiegł w kierunku gryfińskiego nabrzeża. Niezwłocznie we wskazany rejon Gryfina zostali skierowani policjanci. W trakcie penetracji terenu, po kilkunastu minutach od otrzymania zgłoszenia policjanci odnaleźli poszukiwanego, który znajdował się w pozycji półsiedzącej z zaciśniętą na szyi pętlą ze sznura, przywiązanego do barierki, był nieprzytomny i nie dawał oznak życia.

Policjanci natychmiast odcięli pętlę i wobec braku oddechu oraz wyczuwalnego tętna przystąpili do reanimacji, wzywając jednocześnie za pośrednictwem dyżurnego KPP w Gryfinie pogotowie ratunkowe. Po trwającej około 10 minut akcji ratunkowej prowadzonej przez policjantów szczęśliwie przywrócono funkcje życiowe mężczyzny i zabezpieczono go do przyjazdu lekarza pogotowia ratunkowego. Mężczyzna z aktywnymi funkcjami życiowymi został przetransportowany do szpitala w Zdunowie.

Pomagamy i chronimy to motto polskiej Policji. Opisana postawa gryfińskich policjantów udowadnia, że nie są to tylko słowa. Kolejny raz sprawne działanie i posiadane przez funkcjonariuszy umiejętności pozwoliły zapobiec nieszczęściu.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.