Reklama [góra]Sprawca zaatakował kobietę młotkiem i ukradł pieniądze, usłyszał zarzuty


O tej sprawie zrobiło się głośno na początku kwietnia br. Napastnik wtargnął do mieszkania pewnej starszej kobiety, zażądał pieniędzy po czym uderzył ją młotkiem w głowę, powodując ranę tłuczoną czoła. Mężczyzna usłyszał zarzuty.

Do tego makabrycznego wydarzenie doszło 5 kwietnia około godziny 19.15 w miejscowości Goszków. Sprawca wybił szybę w mieszkaniu, w którym znajdowała się pokrzywdzona i oglądała telewizję.

Jak wynika z dokonanych ustaleń pokrzywdzona w dniu 5 kwietnia 2017 r. około godziny 19.15 przebywała w swoim mieszkaniu i oglądała telewizję. W pewnym momencie Jacek K. wybił szybę w oknie w sąsiednim pokoju i wszedł do mieszkania pokrzywdzonej. Na widok napastnika pokrzywdzona zapytała go czego chce, ten zaś zażądał wydania pieniędzy, po czym uderzył pokrzywdzoną w czoło trzymanym w dłoni młotkiem. Następnie sprawca ukradł pieniądze w kwocie 850 zł. - czytamy w komunikacie Prokuratury Okręgowej w Szczecinie

W sytuacji, gdy pokrzywdzona doznała uszkodzenia ciała na okres przekraczający 7 dni, sprawca podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Funkcjonariusze policji szybko złapali przestępce. Jacek K. został nastepnie tymczasowo aresztowany.

Sprawca usłyszał zarzuty. Grozi mu kara pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. z uwagi na fakt popełnienia przestępstwa w warunkach recydywy wobec podejrzanego może zostać wymierzona kara w rozmiarze do lat 15.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.