Reklama [góra]

Rolnicy z powiatu gryfińskiego na konferencji w Warszawie [foto]


Grupa zachodniopomorskich rolników pod przewodnictwem Zarządu Izby Rolniczej uczestniczyła w konferencji pn "Izby Rolnicze - 20 lat z rolnikami", która odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej. 

Konferencję zorganizowała Krajowa Rada Izb Rolniczych. Z powiatu gryfińskiego w delegacji uczestniczyli Przewodniczący Rady Powiatu Gryfińskiego ZIR Jan Kozak, Delegat do Walnego Zgromadzenia ZIR Aleksandra Zielińska i Anna Glińska - rolniczka z Mieszkowic. 

Uczestnicy konferencji zapoznali się ze strategia i "Paktem dla Wsi i Obszarów", które to działania wpisują się w plan Morawieckiego - "Plan na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju". W temacie regionalizacji polityki rolnej, spraw związanych ze szkodami łowieckimi w uprawach rolnych i problemami dzierżawy gruntów rolnych z zasobu Skarbu Państwa wypowiadał się delegat do WZ Krajowej Rady Izb Rolniczych - przewodniczący J. Kozak. Wielu uczestników konferencji miało okazję po raz pierwszy odwiedzić Sejm I obejrzeć wystawy obecnie tam prezentowane.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.