Reklama [góra]

Zawodnicy moryńskiego Klubu Karate Kyokushin startowali we Wrocławiu oraz w Szczecinie


W minioną sobotę zawodnicy moryńskiego Klubu Karate Kyokushin startowali w zawodach we Wrocławiu oraz w Szczecinie.

We Wrocławiu odbył się XXXIV Puchar Polski Karate Kyokushin Seniorów oraz XIV PP Juniorów, Juniorów Młodszych i Młodzików. Na czterech matach zmagało się 489 zawodników z 96 klubów zrzeszonych w Polskim Związku Karate. Ranga tych zawodów była bardzo wysoka – Puchar Polski w karate kyokushin. We wszystkich kategoriach startowało po kilkunastu, a czasami po kilkudziesięciu zawodników.

Klub z Morynia w tych zawodach reprezentowali: Wiktoria Wiergowska i Daniel Gibowski (juniorzy młodsi) oraz Vanessa Florczak (młodzicy). Nasi zawodnicy spisali się wspaniale zajmując miejsca:

  • Vanessa Florczak – została srebrną medalistką PP w kategorii młodziczek (-40 kg)
  • Wiktoria Wiergowska – została brązową medalistką PP w kategorii juniorek młodszych (+ 55 kg)
  • Daniel Gibowski – zajął 6 miejsce w kategorii kata juniorów młodszych.

W Szczecinie tego samego dnia odbyła się siódma już edycja Międzynarodowego Turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta miasta Szczecin "Kyokushin Challenge 2017". Tym razem na szczecińskiej Hali Miejskiej rywalizowało 314 zawodników z ponad 20 klubów z kraju i zagranicy, w tym reprezentanci Niemiec i Ukrainy. Reprezentacja naszego klubu na tych zawodach liczyła 26 zawodników w wieku od 4 do 14 lat, z których większość startowała po raz pierwszy. Zawody rozgrywane były w duchu fair play, a samemu turniejowi towarzyszyła rodzinna atmosfera. Łącznie nasza reprezentacja zdobyła 12 medali (2 złote, 1 srebrny oraz 9 brązowych).

Wyniki naszych zawodników w swoich kategoriach:

  • I miejsce - Karolina Iwaniak oraz Mateusz Łyczakowski
  • II miejsce – Kacper Matoszko
  • III miejsce – Olaf Karwacki, Julia Makówka, Piotr Linkiewicz, Jakub Soroczyński, Oliwia Białek, Kinga Rozkrut, Piotr Przybył, Szymon Łyczakowski,Olga Rutka.

UKS Kyokushin Moryń dzielnie reprezentowali również: Jan Tyrpa, Śmiśniewicz Hania i Marysia, Adam Tyrpa, Ewa Cacek, Mateusz i Maja Całka, Franciszek Dudek, Piotr Ignaszak, Mateusz Nowak, Maciej Rutka, Jakub Pater, Dominik Rozkrut oraz Gabriel Janicki.

Zawody we Wrocławiu zostały sfinansowane z dotacji z Gminy Moryń natomiast w Szczecinie ze środków własnych. Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania rodzicom, którzy pojechali z zawodnikami do Wrocławia i Szczecina, opiekowali się nimi oraz gorąco kibicowali podczas zmagań na matach.

W dniu 16 grudnia w Koszalinie odbędą się Mistrzostwa Polski Młodzieżowców Karate Kyokushin (18 – 21 lat), w których nasz klub reprezentować będzie Wiktor Hadała. Będzie to ostatni start naszych zawodników w 2017 roku.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.