Reklama [góra]

Ruszył proces przeciwko radnemu powiatowemu


W środę przed gryfińskim sądem rozpoczął się proces radnego powiatu gryfińskiego, który podczas ubiegłorocznej manifestacji rozsmarował na głowie przechodnia pizzę. 

Do zdarzenia doszło w lipcu 2017 roku podczas antyrządowej manifestacji pod Sądem Rejonowym w Gryfinie. Przez tłum ludzi próbował przejść przechodzeń z pizzą, którą miał w kartonie. Mężczyzna wymienił kilka uwag z radnym, który za chwile wyciągnął kawałek pizzy z pudełka i rozsmarował ją na twarzy przechodnia. O sprawie pisaliśmy wielokrotnie, ostatni raz miesiąc temu w artykule Akt oskarżenia przeciwko radnemu, który zaatakował przechodnia pizzą.

Dziś (tj. 14 marca) przed Sądem stawił się między innymi oskarżony Marek Brzeziński oraz poszkodowany mężczyzna. Radny w swoich zeznaniach stwierdził, że został sprowokowany, był popychany pudełkiem pizzy i obrażany, nie chciał odpowiadać na pytania prokuratora oraz pełnomocników poszkodowanego.

Poszkodowany mężczyzna tłumaczył, że chciał najkrótszą drogą wrócić do domu, zaprzeczył jakoby miał obrazić radnego.

Przed Sądem zeznawał również jeden z policjantów, który był na miejscu. Radnemu powiatowemu grozi kara nawet 12 miesięcy pozbawienia wolności albo grzywna.

Źródło/fot.: TVP 3 Szczecin

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.