Reklama [góra]

Skarga na dyrektor Centrum Kultury bezzasadna?


W czwartek (tj. 22 marca) radni rozpatrzą skargę, którą na dyrektor Centrum Kultury w Chojnie złożyła Aneta Marynowska, była pracownica Świetlicy Środowiskowej w Krajniku Dolnym. 

O skardze, która do biura rady wpłynęła w lutym pisaliśmy w artykule Do Rady Miejskiej wpłynęła skarga na dyrektor Centrum Kultury w Chojnie. Autorka skargi oskarżała dyrektor o zaniedbanie i niewłaściwe wykonywanie zadań, narażanie Centrum Kultury na straty finansowe, ustawianie konkursów na stanowisko pracy, lekceważenie i unikanie pracownika, mieszanie spraw osobistych z zawodowymi, mobbing i ingerencja na portalach społecznościowych poprzez usuwanie i blokowanie kont i wpisów.

W lutym na sesji pojawili się pracownicy Centrum Kultury (na zdjęciu powyżej), którzy chcieli bronić swojej szefowej. Przewodniczący skierował jednak skargę do Komisji Rewizyjnej, która odbyła dwa posiedzenia w tej sprawie, 7 i 14 marca. 

- Komisja stwierdziła, że Skarżąca podaje się za pracownika Centrum Kultury (co jest niezgodne z przedstawionymi komisji dokumentami). Skarżąca jednak nigdy nie była pracownikiem Centrum Kultury, jak podaje w skardze i nie miała żadnych zawartych umów zleceń. W uzasadnieniu skargi Skarżąca podaje, że: cyt. ,,w dniu 31 stycznia zostałam poinformowana, że nie zostaje mi przedłużona umowa zlecenie”. Również w podaniu o pracę. Skarżąca napisała, że jest wychowawcą na Świetlicy Środowiskowej w Krajniku Dolnym na podstawie umowy zlecenia. Umowy, na które powołuje się Skarżąca zostały zawarte z zupełnie inną osobą. Komisja zauważyła również, że umowy zlecenia prawdopodobnie zostały podpisane przez Skarżącą a nie zleceniobiorcę. Komisja porównała podpisy pod skargą i pod CV Skarżącej z podpisami na umowach i uważa, że są identyczne. Z braku wiarygodności pism i wypowiedzi w skardze, a także stwierdzeniem braku jakichkolwiek znamion mobbingu opisanego w art. 94 3 § 2 kodeksu pracy uznaje się skargę za niezasadną - czytamy z uzasadnieniu uchwały. 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.