Reklama [góra]

Dzień Dziecka w Nawodnej


W poniedziałek 4 czerwca w Szkole Podstawowej im. Wspólnej Europy w Nawodnej obchodzono najmilsze święto wszystkich dzieci. 

Wzięli w nim udział wszyscy uczniowie szkoły z Nawodnej, jak i Szkoły Filialnej w Lisim Polu oraz wszystkie dzieci, które w tym dniu przyszły do szkoły wraz z rodzicami.

Specjalnie z tej okazji Rada Rodziców i nauczyciele przygotowali dla swoich dzieci wiele atrakcji. Dzień rozpoczął się od pokazu historycznego: „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka” przygotowanego przez grupę artystyczną Rekonstrukto z Lublina. Następnie odbył się pokaz szkolnych talentów. 

Były eksperymenty naukowe, pokaz taneczny, śpiewy i pokaz umiejętności karate.Każdy mógł sprawdzić swoje umiejętności sportowe lub skorzystać z dmuchanego zamku. Betonowe boisko zmieniło się w kolorowy plac, dzięki plastycznej twórczości dzieci, podobnie jak ich twarze. 

Każdy chętny mógł w tym dniu zmienić swój wygląd malując twarz w wybrany motyw bajkowo-fantastyczny. 

W międzyczasie każde dziecko mogło dostać balonową fantazje inspirowaną dziecięcymi bajkami pieski, kotki, miecze i kolorowe kwiaty, które przygotowywała absolwentka szkoły Kornelia Gil.

Ochotnicza Straż Pożarna z Nawodnej również przygotowała niespodziankę dla uczniów- pokaz umiejętności strażackich, które cieszą się nieustającym zainteresowaniem dzieci. Ochotnicy mieli możliwość popróbowania własnych sił i umiejętności w gaszeniu pożaru. 

Następnie każdy mógł dokładnie oglądnąć wóz strażacki..W między czasie można posmakować cukrowej waty. Na koniec dnia każdy otrzymał loda.Dzień był atrakcyjny, czas bardzo szybko minął i nikt się nie nudził.Jego zorganizowanie było możliwe dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców, p. K. Michalak.

 Za uatrakcyjnienie tego dnia w imieniu dzieci składamy podziękowania Ochotniczej Straży Pożarnej w Nawodnej i Centrum Kultury w Chojnie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.