Reklama [góra]Zapraszają na spotkanie z prof. dr hab. Ewą Kołodziejek


Miejska Biblioteka Publiczna w Chojnie i chojeńska filia Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Gryfinie zapraszają na spotkanie z prof. dr hab. Ewą Kołodziejek, które odbędzie się dnia 4 czerwca poniedziałek o godzinie 17.00 w bibliotece w ratuszu.

Ewa Kołodziejek jest profesorem nauk humanistycznych, językoznawcą, nauczycielem akademickim, kierownikiem Zakładu Etnolingwistyki i Kultury Języka w Instytucie Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Szczecińskiego. Prowadzi wykłady i konwersatoria z lingwistyki kulturowej, z kultury języka polskiego, z ortografii i interpunkcji, z języka subkultur.
Jest członkiem prezydium Rady Języka Polskiego, przewodniczącą Zespołu Kultury Żywego Słowa w RJP, członkiem Polskiego Towarzystwa Językoznawczego, Towarzystwa Miłośników Języka Polskiego oraz Komisji Socjolingwistyki przy Międzynarodowym Komitecie Slawistów.

Jako autorka wielu książek, m.in.: ”Językowa corrida. Jak mówić i pisać poprawnie. Poradnik dla całej rodziny”, ”Walczymy z bykami. Poradnik językowy”, ”Człowiek i świat w języku subkultur” oraz felietonów od lat publikowanych w „Kurierze Szczecińskim” w cyklu „Językowa corrida”, doskonali kompetencje językowe Polaków.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.