Reklama [góra]„Odjazdowy Bibliotekarz” za nami

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja bibliotekarzy, czytelników i miłośników rowerów, którzy w miłej atmosferze spędzają czas, zwiedzając swoją okolicę.

118 osób wzięło udział w VI edycji moryńskiego rajdu rowerowego „Odjazdowy Bibliotekarz”, który odbył się w minioną niedzielę 10 czerwca. Hasło tegorocznej imprezy brzmiało „Poznaj swoich sąsiadów” (z okazji obchodzonego 29 maja Dnia Sąsiada).

Trasa rajdu wyniosła 24 km, start i meta w Moryniu. Pierwszy postój miał miejsce w Bielinie, gdzie uczestników powitała Rada Sołecka oraz członkinie Stowarzyszenia Aktywnych Gospodyń w Bielinie. Po krótkim postoju, słodkim poczęstunku, przygotowanym przez Panie ze stowarzyszenia, czytelnicy-cykliści udali się w kierunku Gądna i dalej przez las do miejscowości Mirowo.

Tam odbył się następny, dłuższy postój z piknikiem, zabawami i konkursami. Już przy samym wjeździe „wioska kwiatowa” przywitała wszystkich „fanfarami”. Bowiem specjalnie na tę okazję zagrał zespół „Trzy krzesła” (była to ogromna niespodzianka). Mieszkańcy Mirowa wraz z prezesem Gminnego Stowarzyszenia Turystycznego TUR-MOR Adamem Nowińskim przygotowali również gry i zabawy dla najmłodszych, związane z tematyką znanych i zupełnie nowych legend o Gminie Moryń, warsztaty rzeźbiarskie (prowadził p. Jan Andrzejczak) i pogadanki o miejscowych zabytkach. Bardzo ciekawy wykład na temat kościoła, dworków i pałaców w całej gminie wygłosiła p. Kazimiera Kalita-Skwirzyńska, autorka wielu opracowań i monografii, m.in o Moryniu.

Dzięki sponsorom imprezy rowerzyści mogli skosztować smacznych wypieków, w dodatku na ognisku można było upiec kiełbaski. Dla wszystkich przygotowano danie obiadowe, były słodycze, kawa i zimne napoje. Na koniec wśród uczestników rozlosowano atrakcyjne upominki.

Rajd odbył się w asyście policjantów i strażaków. Czas spędzony w gronie rodzinnym sprawił wszystkim ogromną radość i dostarczył niezapomnianych chwil. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w rajdzie, za wspaniałą frekwencję i wyjątkową atmosferę.

Serdeczne podziękowania kierujemy do wszystkich sponsorów oraz osób, które wspomogły nas organizacyjnie, a są to:

Urząd Miejski w Moryniu

Stowarzyszenie Aktywnych Gospodyń oraz Rada Sołecka w Bielinie

Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie Nasze-Aksamitne Mirowo

Bank Spółdzielczy w Chojnie

Sławomir i Edyta Domaradzcy – „SED-POL”

Beata Batalińska – Apteka „Lawenda”

Renata Jasnos – Sklep wielobranżowy w Moryniu

Anna Wołodźko – Sklep z pamiątkami „U Ani”

Sylwia Waliczek – Księgarnia w Moryniu

Róża i Zbigniew Złotopolscy

Piotr Cacek – opieka medyczna

Adam Nowiński – Gminne Stowarzyszenie Turystyczne TUR-MOR

Zespół „Trzy krzesła” (Paweł Dunowski, Wojtek Makuchowski, Tomek Baran)

Kazimiera Kalita Skwirzyńska (wykład o zabytkach w Gminie Moryń)

Angelika Klonowska

Małgorzata Baczyńska

Tatiana Kulis

Lidia Klonowska

Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Ponadto serdecznie dziękujemy za zabezpieczenie trasy oraz eskortę uczestników rajdu Komendantowi Gminnemu Robertowi Dziedzicowi i druhowi Markowi Jaworskiemu z Ochotniczej Straży Pożarnej w Moryniu, a także mł. asp. Wiesławowi Dudkowi i sierż. sztab. Grzegorzowi Podleśnemu z Komisariatu Policji w Chojnie.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.