Reklama [góra]

Tomasz Siergiej rezygnuje z bycia Członkiem Zarządu Powiatu


Tomasz Siergiej złożył rezygnację z funkcji Członka Zarządu Powiatu Gryfińskiego. W dalszym ciągu będzie pełnił mandat radnego Rady Powiatu. 

– Szanując pracę Zarządu powiatu gryfińskiego, pańską osobę oraz kolegów i koleżanki z Zarządu, nie chcąc by nagonka polityczna na mnie i nierówne traktowanie wobec prawa mojej osoby przez zachodniopomorski urząd wojewódzki w osobie pana wojewody miały wpływ na pracę i funkcjonowanie Zarządu Powiatu składam na Pańskie ręce rezygnację z funkcji członka Zarządu Powiatu z dniem dzisiejszym – czytamy w piśmie przesłanym 10 lipca do Starosty Wojciecha Konarskiego (pisownia oryginalna). 

Na początku lipca Wojewoda Zachodniopomorski Marek Subocz wezwał Radę Powiatu w Gryfinie do odwołania Tomasza Siergieja z funkcji Członka Zarządu z powodu naruszenia zakazu wynikającego z ustawy o ograniczeniu prowadzenia działalności gospodarczej przez osoby pełniące funkcje publiczne. Tomasz Siergiej, pełniąc funkcję w zarządzie powiatu, miał jednocześnie zasiadać w Radzie Nadzorczej Polskiej Hodowli Koni sp. z o.o.  

Rezygnację musi przyjąć teraz Rada Powiatu w Gryfinie – nastąpi to prawdopodobnie podczas najbliższej sesji, tj. w czwartek 2 sierpnia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.