Reklama [góra]

„Wakacje z Wędką” w kole PZW Odra Chojna


W piątek 22 czerwca b.r. uczniowie w całej Polsce rozpoczęli zasłużone wakacje. Z tej okazji chojeńskie koło wędkarskie PZW ODRA Chojna rokrocznie organizuje spotkanie nad wodą z najmłodszymi adeptami wędkarstwa podczas pikniku wędkarskiego „Wakacje z Wędką”. 

Tegoroczna impreza odbyła się 24 czerwca na jeziorze Kaliska Lotnisko i jak co roku cieszyła się zainteresowaniem uczestników. Nad brzegiem uczestnicy wraz ze swoimi opiekunami zameldowali się na godzinę 8:00, gdzie w imieniu Zarządu Koła powitał wszystkich i omówił zasady wędkowania Prezes Koła PZW Odra, Paweł Bucyk. Najistotniejszym punktem odprawy była informacja mówiąca o tym, że w tym dniu nie będzie pokonanych, gdyż każdy uczestnik „Wakacji z Wędką” jest zwycięzcą, a kwestią priorytetową jest dobra zabawa i zadowolenie uczestników. 


Po odprawie czysto technicznej uczestnicy rozpoczęli losowanie stanowisk i następnie rozchodzili się na wylosowane przez siebie stanowiska, gdzie niekiedy pełnymi rodzinami szykowali się do dwugodzinnej rywalizacji. Nad przebiegiem zawodów czuwał Skarbnik Koła Mariusz Strzelczyk, który w tym dniu pełnił rolę sędziego zawodów. Zawody rozpoczęły się punktualnie o godzinie 9:00  wówczas do wody powędrowały rybie smakołyki, zaś najmłodsi adepci wędkarstwa próbowali różnych kulinarnych sztuczek, aby przechytrzyć i złowić upragnioną rybę. W czasie, kiedy rywalizacja toczyła się w najlepsze, organizatorzy szykowali się do drugiej części imprezy, podczas której na wszystkich uczestników czekał grillowany poczęstunek. Dla najmłodszych przygotowano nie lada niespodziankę.

Czas wędkowania upływał bardzo szybko. Na stanowiskach dało się słyszeć odgłosy radości, co zwiastowało, że do siatek wędrują złowione rybki. O godzinie 11:00 zakończono część sportową, tj. zawody wędkarskie, a zarazem rozpoczęto pracę komisji sędziowskiej, która wędrowała po stanowiskach i ważyła złowione ryby. W czasie, kiedy sędzia podliczał wyniki zawodów, uczestnicy schodzili się na miejsce zbiórki, gdzie czekały już na nich grillowane smakołyki. Następnie nadeszła długo wyczekiwana chwila, czyli wręczenie pucharów i medali okolicznościowych. Dużo radości dała najmłodszym również loteria fantowa, gdyż do samego końca nie były w stanie przewidzieć, jaką nagrodę wylosują. Prezes Koła Paweł Bucyk w szczególności dziękował tym, którzy wsparli materialnie i rzeczowo piknik wędkarski „Wakacje z Wędką”. Prezes koła podkreślił, że to dzięki hojności ofiarodawców i środkom własnym koła rokrocznie udaje się organizować tak wspaniałą imprezę, jaką są „Wakacje z Wędką” organizowane przez Koło PZW Odra Chojna.


Po zakończonej loterii fantowej na dzieci czekała kolejna, tym razem mundialowa niespodzianka, która również wywołała dużo radości, a w konsekwencji nie pozwoliła należycie zrobić pamiątkowego zdjęcia. To jednak nie był koniec niespodzianek, które tego dnia przewidzieli organizatorzy, gdyż po części oficjalnej przyszedł moment na imprezę towarzyszącą, którą dało się słyszeć w oddali. 

Otóż w dalszej części pikniku wędkarskiego czas naszym młodym adeptom wędkarstwa uprzyjemnili strażacy ochotnicy z OSP Krajnik Dolny, którzy w ocenie wszystkich uczestników spisali się na medal dając dzieciom wiele radości i nie zapomnianych wrażeń. To w jaki sposób dzieci spędziły czas w towarzystwie strażaków nie sposób opisać, gdyż tylko pamiątkowe zdjęcia pozwalają oddać radości dzieci i zadowolenie opiekunów.

Na sam koniec Prezes Koła, podsumowując tegoroczną imprezę, podkreślił, że radość dzieci i opiekunów jest pozytywnym bodźcem do działania dla Zarządu Koła PZW Odra Chojna oraz tym samym utwierdza władze koła w przekonaniu, że praca społeczna wykonywana przez zarząd koła na rzecz inicjatyw społecznych jest ważnym czynnikiem, który pozwala łączyć lokalną społeczność i wspierać wszelkie przejawy inicjatyw społecznych.


Zarząd Koła nr 84 PZW Odra Chojna pragnie złożyć serdeczne podziękowania wszystkim tym, którzy przyczynili się do organizacji imprezy „Wakacje z Wędką”, w tym kolegom z jednostki strażackiej OSP Krajnik Dolny.

W szczególności swoje podziękowania następującym osobom i firmom: Państwa Wioleta i Marcin Przybyła, Foto Studio AD Andrzej Stelmach, Poldanor SA, Chojna Beton, Piotr Czajkowski, Zbigniew Kmieć, Andrzej Wójcik, Sklep Wędkarski Sandacz, PUP Pomot Chojna, Okręg PZW Szczecin i wszystkim tym, którzy prosili o anonimowość – dziękujemy, Rafale.

Paweł Bucyk

 

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.