Reklama [góra]

Piłkarska telenowela trwa. Kolejne zmiany w rozgrywkach


Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej nie przestaje zaskakiwać działaczy i piłkarzy. W piątek 17 sierpnia pojawiła się informacja o kolejnych zmianach w rozgrywkach. 

W związkowym komunikacie przekazanym do opinii publicznej można przeczytać co następuje:

WGiE informuje, że decyzją Zarządu ZZPN została wprowadzona zmiana w Regulaminie Rozgrywek Mistrzowskich na sezon 2018/19 w par. 19 ust. 1 lit. c oraz h. 

Zmiany w Regulaminie Rozgrywek na sezon 2018/2019 precyzują Zasady Awansów i Spadków z Klasy Okręgowej Szczecińskiej oraz Klasy A płn/płd.

W rozgrywkach Klas A Północ i Południe miejsca od 1 do 8 uzyskają awans do Klasy Okręgowej Szczecińskiej (w przypadku braku spadkowiczów z IV ligi do Klasy Okręgowej Szczecińskiej), z zastrzeżeniem tj.:
  • w przypadku spadku z IV ligi do Klasy Okręgowej Szczecińskiej jednej drużyny, 8 miejsca rozegrają baraż pomiędzy sobą o awans do Klasy Okręgowej Szczecińskiej; 
  • w przypadku spadku z IV ligi do Klasy Okręgowej Szczecińskiej dwóch drużyn, 8 miejsca nie awansują do Klasy Okręgowej Szczecińskiej;
  • w przypadku spadku z IV ligi do Klasy Okręgowej Szczecińskiej trzech drużyn, miejsca 7 rozegrają baraż o awans do Klasy Okręgowej Szczecińskiej, itd.
  • W rozgrywkach Klasy Okręgowej Szczecińskiej miejsce 16 spadnie do Klasy A.
Jak nowinki przyjmą się podczas sezonu okaże się wkrótce. Jednak jedno przyznać trzeba: że związek postawił na mocne i zasadnicze zmiany, a w samym piłkarskim środowisku przynosi to mieszanie uczucia.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.