Reklama [góra]

Szykują się do remontu przepustu, droga w Rurce wciąż przejezdna [foto]


W piątek 3 sierpnia miały rozpocząć się prace budowlane przy przepuście na rzece Rurzycy znajdującym się w miejscowości Rurka. Droga wciąż jest jednak przejezdna. 

Kilka dni temu jako pierwsi informowaliśmy o planowanym zamknięciu drogi powiatowej w Rurce, a po naszej publikacji informację podchwyciły inne media. 

Inwestycję na zlecenie powiatu realizuje firma "Nurpol". W rozmowie z naszym dziennikarzem, przedstawiciel firmy informował, że droga zostanie zamknięta 3 sierpnia. Nasi dziennikarze byli w Rurce – w okolicach przepustu są już zwiezione materiały, nie widać jednak ani maszyn ani robotników. Przy głównych drogach brakuje tablic, które będą informowały o objazdach.

- Firma dostarczająca znaki z przyczyn technicznych przesunęła termin dostawy znaków na 7 sierpnia, droga zostanie więc zamknięta 7-8 sierpnia - informuje naszego dziennikarza Pola-Anna Śmiejkowska-Torebko.

Przepust musi zostać jak najszybciej wyremontowany, gdyż uszkodzeniu uległy betonowe kręgi, przez które w kilku miejscach zapadła się jezdnia i pobocze. Remont ma potrwać aż do końca 2018 r. Przez kilka miesięcy kierowcy będą musieli korzystać z objazdów przez Trzcińsko-Zdrój, Rów i Banie (pojazdy ciężarowe) lub przez Trzcińsko-Zdrój i Grzybno (pojazdy osobowe).

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.