Reklama [góra]

Zamkną drogę z powodu przebudowy przepustu


Uwaga, kierowcy  rozpoczynają się prace budowlane przy przebudowie przepustu na rzece Rurzycy w miejscowości Rurka w Gminie Chojna. Konieczne będzie zamknięcie drogi, a utrudnienia potrwają kilka miesięcy.

– W związku z rozpoczęciem prac budowlanych dotyczących przebudowy przepustu na rzece Rurzycy w m. Rurka gm. Chojna i koniecznością zamknięcia odcinka drogi, proszę o podanie do publicznej wiadomości informacji, że wprowadzona zostanie tymczasowa organizacja ruchu na drodze powiatowej nr 1374Z w m. Rurka w km 15+765  informuje nas firma NURPOL Prace Podwodne i Hydrotechniczne.

Jak udało nam się dowiedzieć, zamknięcie drogi nastąpi w piątek 3 sierpnia 2018 r. 

Objazdy wyznaczone są drogami: DP 1384Z Kłodowo – Trzcińsko-Zdrój – Warnice, 1549Z byłą droga wojewódzką 121, DK 26 na odcinku Chojna – Rów. Ponieważ droga powiatowa poza ruchem lekkim przenosi również ruch pojazdów ciężarowych, wyznaczono dwa objazdy. Objazd podstawowy dla pojazdów osobowych wyznaczono trasą od Chojny DK nr 26 do Trzcińska-Zdroju, następnie drogą powiatową nr 1384Z do Grzybna. Z uwagi na niekorzystną geometrię drogi powiatowej na odcinku Grzybno – Trzcińsko-Zdrój, w celu zapewnienia właściwej przejezdności objazd dla pojazdów ciężarowych wyznaczono drogą krajową z Trzcińska-Zdroju do miejscowości Rów, a następnie drogą powiatową (dawną DW nr 12) do miejscowości Banie.

Jezdnia na drodze powiatowej zapadła się w lipcu 2017 r., o czym pisaliśmy w artykule Zapadła się droga, wyznaczono objazdy dla ciężarówek. Starostwo przez kilka miesięcy próbowało znaleźć wykonawcę, który naprawi przepust i drogę. Przetarg udało się dopiero rozstrzygnąć w drugim kwartale 2018 r. Tymczasowa organizacja ruchu obowiązywać będzie do 31 grudnia 2018 r.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.