Jakub Iskra wystąpił z Orłem na piersi podczas turnieju Pucharu Syrenki [video]

Międzynarodowy Turniej o Puchar Syrenki to jedna z najważniejszych młodzieżowych imprez sportowych na stałe wpisanych w kalendarz imprez UEFA.

Zamysłem organizatorów była popularyzacja piłki nożnej wśród dzieci i młodzieży. Nasz region ma również swoje akcenty  w 2013 r. w zawodach brał udział pochodzący z Chojny Szymon Walczak, a w 2018 r. 16-letni Jakub Iskra, który mieszka w Rynicy, gmina Widuchowa. Ostatnio Iskra wzmocnił szeregi włoskiego klubu Spal 2013. Drużyna ta występuje w Serie A.

Reprezentacja Polski do lat 17 pod wodzą Przemysława Małeckiego w dniach 3-12 września  zmierzyła się z Estonią i Belgią. W starciu o trzecie miejsce Biało-Czerwoni zagrali z Portugalią.

Podczas starcia Polska – Estonia (wynik 2:0) Jakub przebywał na murawie cały mecz. W półfinale nasi przegrali dopiero po rzutach karnych 3:5. Po regulaminowym czasie gry padł wynik 1:1. Nasz gracz również wtedy przebywał 90 minut na boisku.

W spotkaniu z Portugalią Iskra przebywał na placu gry 65 minut. Jak powiedzieli komentatorzy kanału „Łączy Nas Piłka”, to bardzo dobry wstęp Iskry podczas Pucharu Syrenki.

Biało-Czerwoni w meczu o trzecie miejsce ulegli Portugalii 3-4 i ostatecznie zajęli 4 miejsce.

– Ogólnie zagrałem 240 minut i to na pewno bardzo cieszy, ale wyniki poza meczem z Estonią nie tak bardzo. Pechowa porażka z Belgią, a teraz z Portugalią. Na pewno jest bardzo duży niedosyt, a co do mojego występu, jestem z siebie bardzo zadowolony, ale zawsze można zagrać lepiej – powiedział naszym dziennikarzom Jakub Iskra.