Nasi wracają z medalami z Mistrzostw Europy [foto]

W dniach 21-22 września w Rosji odbyły się XXXII Mistrzostwach Europy Karate Kyokushin.

W zawodach wzięło udział 410 zawodników z 21 krajów. Reprezentacja Polski w 37 konkurencjach wiekowo-wagowych i kata zdobyła 34 medale i drużynowo drugie miejsce za Rosją. Z naszego regionu w składzie reprezentacji Polski znalazło się kilkoro zawodników.

Największy sukces na ME odniosła Ewa Tracz z Chojny, trenująca w Szczecinie w SKS Karate Kyokushin Husaria, która zdobyła tytuł mistrzowski w kategorii seniorek. Vanessa Florczak z UKS KK z Morynia zdobyła wicemistrzostwo w walkach oraz brązowy medal w kata kategorii młodziczek 12-13 lat. Tomasz Gibowski z UKS KK Shodan z Chojny zdobył brązowy medal w kategorii seniorów open. Wiktoria Wiergowska znalazła się w grupie miejsc 5-8 w kategorii juniorek młodszych 14-15 lat. Daniel Gibowski zajął 5. miejsce w kategorii juniorów młodszych. Adam Tracz z Chojny (trenujący w SKS Husaria) zaprezentował wyśmienite umiejętności taktyczne i techniczne w walce z utytułowanym reprezentantem Bułgarii, któremu jednak uległ nieznacznie dopiero w drugiej dogrywce.

Ze swoich podopiecznych są bardzo dumni sensei Radosław Ambroziak z SKS Husaria ze Szczecina oraz sensei Piotr Kos z UKS KK Moryń.