Reklama [góra]

Wręczono uczniom stypendia


Ośmiu młodym i zdolnym osobom z gminy Stare Czarnowo przyznano w 2018 roku stypendia Wójta.


Granty mają pomóc im w dalszej realizacji pasji i rozwoju talentu. Jedno wyróżnienie wójt Marzena Grzywińska wręczyła podczas Święta Plonów, które odbyło się w sobotę 1 września. Tym razem trafiło ono do Tomasza Mazura z Binowa.

– Osiągnięcia uczniów, którzy otrzymali stypendia, są powodem do dumy nie tylko dla ich rodziców, ale dla wszystkich mieszkańców gminy Stare Czarnowo – powiedziała wójt gminy Stare Czarnowo Marzena Grzywińska.

Tomasz Mazur jest absolwentem Technikum Zawodowego nr 1 w Szczecinie w Zespole Szkół Budowlanych. Stypendium przyznane zostało za wysokie wyniki w nauce, tj. za średnią ocen 5,53 i zdobycie tytułu finalisty zawodów centralnych XXXI Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.

Przyznane przez Gminę Stare Czarnowo stypendia są formą pomocy dla szczególnie uzdolnionej młodzieży szkolnej, która odnosi sukcesy w różnych dziedzinach wiedzy, sztuki lub sportu. O granty mogli ubiegać się laureaci olimpiad przedmiotowych, konkursów, festiwali artystycznych, zawodów sportowych, którzy chcą rozwijać umiejętności i podnosić swoje kwalifikacje, a równocześnie charakteryzują się nienaganną postawą w swoim środowisku.

Pierwsze nagrody, 22 czerwca br. podczas zakończenia roku szkolnego 2017/2018, odebrało siedmiu uczniów Zespołu Szkół w Kołbaczu. Są to: Weronika Barczyńska, Michał Bątkowski, Weronika Bichta, Alicja Błaszczak, Patryk Gawora, Aniela Barbara Kotowska i Katarzyna Sufin.

Oto stypendyści Gminy Stare Czarnowo w 2018 roku:

1.Weronika Barczyńska – stypendium naukowe trzeciego stopnia.


Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalistka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 38 punktów. Średnia ocen uczennicy wynosi 4,80.


2.Michał Bątkowski – stypendium naukowe trzeciego stopnia.

Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 35 punktów. Średnia ocen ucznia wynosi 5,18.

3. Weronika Bichta – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do Kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

4. Alicja Błaszczak – stypendium naukowe pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Laureatka konkursu języka angielskiego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskała 43 punkty. Średnia ocen uczennicy wynosi 5,29.

5. Patryk Gawora – stypendium naukowe trzeciego stopnia.

Uczeń Zespołu Szkół w Kołbaczu. Finalista konkursu historycznego organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Szczecinie. W konkursie uzyskał 33 punkty. Średnia ocen ucznia wynosi 5,00.

6. Aniela Barbara Kotowska – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Wicemistrzyni Polski w Mistrzostwach Polski Formacji Disco Dance 2018 oraz mistrzyni Polski na Ogólnopolskim Turnieju Formacji Disco Show 2018. W roku szkolnym 2017/2018 powołana do kadry Polski na Mistrzostwa Europy i Świata.

7. Katarzyna Sufin – stypendium artystyczne pierwszego stopnia.

Uczennica Zespołu Szkół w Kołbaczu. Zajęła I miejsce w etapie okręgowym ogólnopolskiego konkursu „Orzeł Biały – nasza duma” oraz II miejsce w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Orzeł Biały - nasza duma”.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.