Reklama [góra]Wyremontują wieżę kościoła w Mirowie. Mieszkańcy czekali na to od kilku lat [foto] [video]Remont wieży w Mirowie doczekał się swojej realizacji. Wszystkie ostateczne papiery i podpisy, które decydowały o podjęciu prac, zostały podpisane i odebrane w sobotę 8 września w Mirowie. Wspólnymi siłami, dzięki gminie Moryń i uzyskanym dotacjom z Ministerstwa Dziedzictwa Narodowego, udało nam się zdobyć wszelkie finanse, aby w końcu dzisiaj, w tym radosnym dniu, przekazać ten teren  mówi nam proboszcz parafii, ks. Marek Winnicki.


Kosztorys to kwota ok. 195 tys. złotych. Na tę inicjatywę pozyskano środki z ministerstwa, czyli kwotę 150 tys. złotych. Ruszyła również zbiórka mieszkańców. Dodatkową pomocą okazała się być gmina Moryń oraz starostwo powiatowe.

W środku wieży znajduje się drewniana konstrukcja ryglowa, która w pewnych miejscach jest uszkodzona.  Prace polegać mają na rozebraniu piątej kondygnacji muru, osłonięciu całej konstrukcji drewnianej  komentuje Krzysztof Misztal.Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.