Reklama [góra]

Miłośnicy wędkarstwa z SOSW spotkali się na jesiennym wędkowaniu [foto]Istnieje opinia wśród wędkarzy, że w każdą porę roku można wędkować. Jesień jest czasem, kiedy dobrze widać zmiany zachodzące w wodnym środowisku. Wędkarską jesień dzieli się na wczesną i późną. Miłośnicy wędkarstwa, uczniowie SOSW w Chojnie zrzeszeni w Szkółce Wędkarskiej Rurzyca, wraz z opiekunami szkółki Bernardą Pasek Macyszyn i Andrzejem Krywalewiczem, zdecydowali się spróbować swoich sił w łowieniu ryb, pomimo że w krótkim czasie pogoda zrobiła się chłodna i wietrzna.

W  miniony weekend członkowie szkółki wzięli udział w wycieczce pieszej nad Jezioro Kaliskie w Chojnie. W pobliżu zalewiska wspólnie posprzątali teren – śmieci trafiły do dużego worka i zostały wywiezione. Wybrali najbardziej odpowiednie miejsce do wędkowania i przygotowania ogniska.

Pani Grażyna Nalborska, miłośniczka wędkowania, z dużym zaangażowaniem wyjaśniła, co jest najważniejsze podczas wędkowania. Młodzi wędkarze uczyli się pod okiem doświadczonego spinningisty, jak prawidłowo wykonać zanętę, która zawierała aż kilkanaście odpowiednich i wypróbowanych składników. Przyszedł czas na poznanie zasad bezpiecznego wędkowania i posługiwania się wędką. Wcześniej w szkole podczas zajęć wędki zostały odpowiednio przygotowane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Młodzi, przyszli spinningiści uzyskali wiele cennych informacji;  jak dobrać odpowiedni spławik, odpowiednie do niego obciążenie, haczyk oraz jak prawidłowo zarzucać wędkę.

Przyszedł czas na wędkowanie. Każdy z uczestników miał możliwość spróbować własnych sił, zarzucając przynęty na mniejszą i większą odległość. Pomimo wietrznej pogody członkowie Szkółki Wędkarskiej Rurzyca spędzili wspólnie niezapomniane chwile.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.