Reklama [góra]

Rajd Szlakiem Pamięci Narodowej [foto]


Szkolny Klub Rowerowy w Widuchowej zorganizował rajd „Szlakiem Pamięci Narodowej”, który wpisuje się w gminne obchody stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

Uczniowie w towarzystwie opiekunów odwiedzili miejsca związane z forsowaniem Odry. Pierwszy postój odbył się w Gozdowicach, gdzie rowerzyści zwiedzili Muzeum Pamiątek Wojsk Inżynieryjnych.

Kolejnym miejscem był historyczny punkt obserwacyjny z okresu forsowania Odry. Zaaranżowano tam zbudowany z drewnianych bali „bunkier”. Następnie grupa udała się na cmentarz wojenny 1 Armii Wojska Polskiego w Starych Łysogórkach. Nekropolia wywarła ogromne wrażenie na uczestnikach rajdu. 

Uczniowie złożyli znicze pod pomnikiem, oddając hołd bohaterom. Nie obyło się też bez sesji przy pobliskim czołgu. Kolejnym punktem było sanktuarium Matki Boskiej Nadorzańskiej Królowej Pokoju w Siekierkach. Potem grupa udała się na najdłuższy most kolejowy nad Odrą, a stamtąd już nowo wybudowaną ścieżką rowerową do Morynia na nocleg.

Obowiązkowe lody w najlepszej na Pomorzu lodziarni Lucynka były nagrodą za trud przejechania prawie piędziesięciokilometrowej trasy. Spacer po miejscowości i zwiedzanie jego ciekawych zakątków zakończyło dzień pełen atrakcji.
Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.