Reklama [góra]Stolica Nordic Walking jest w Widuchowej! [foto]


Malutka Widuchowa była gospodarzem prawdziwego święta nordic walking i wszystkich ludzi, którzy kochają aktywność fizyczną w plenerze przy użyciu dwóch kijków. 1.Rekreacyjny Marsz Nordic Walking oraz uroczyste otwarcie nordicowej trasy "Do Doliny Widy" już za nami. 

Inicjatorką i koordynatorką projektu była Barbara Szczawik, prezes Stowarzyszenia "Nadodrzańskie Klimaty", które wzięło na siebie cały ciężar jego organizacji. Przy ogromnym wsparciu obecnej Wójt Gminy Widuchowa Pani Anny Kusy Kłos i Nadleśnictwa w Chojnie zrealizowano debiutancki projekt - w ramach inicjatywy obywatelskiej Programu Społecznik 2018. W samym marszu wzięło udział blisko 100 zawodników, którzy zjechali do Widuchowej z różnych stron województwa - ze Szczecina, Stargardu, Polic, Kołobrzegu. Liczną grupę stanowili lokalni kijkarze skupieni wokół nowo powstałego klubu "Krok za Krokiem. Nordic Walking Widuchowa" oraz ADK "Szafir" z Krzywina. Wystarczyło tylko wyjść z domu, zabrać dwa kije, dobrą energię i zabawa była gwarantowana. Sprzyjała pogoda, widoki , dopisali uczestnicy, którzy udowodnili, że nordic walking można uprawiać w każdym wieku. 

Inicjatywa Obywatelska w ramach programu Społecznik 2018 sfinansowana ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego, Urzędu Gminy Widuchowa i prywatnych sponsorów okazała się prawdziwie obywatelska. Zaangażowanie tak wielu członków widuchowskiej społeczności, wolontariuszy i osób wspierających, jak i samych uczestników sprawiło, że impreza była wyjątkowa . Kolejny raz mieszkańcy lokalnej społeczności udowodnili, że w grupie siła, i że można wszystko, jeśli się tego bardzo chce. 


Wielkie ukłony i gorące DZIĘKUJEMY należą się wszystkim , którym się chciało: Stowarzyszeniu "Nadodrzańskie Klimaty", Wójt Gminy Widuchowa Annie - Kusy Kłos, Nadleśnictwu Chojna, 4Seasons Szczecin, Klubowi Krok Za Krokiem. Nordic Walking Widuchowa, ADK Szafir, OSP Widuchowa, OSP Krzywin, Kama Studio Fotografia - Kamili Grzybowskiej, Sadom Trzcińsko Zdrój, Agnieszce Sacawie, Michałowi Potepie, Darwinowi Roman, Zbigniewowi Pałce, Małgorzacie Łęczewskiej, Rozalii Korczyńskiej, Marlena Błaż i jej uczniom ze SP Widuchowa Martynie Mlak, Piotrowi Dąbrowskiemu, Witoldowi Karapulce, Oliwii Owsianik, Jakubowi Portusiowi, Marzenie Chłystek. 


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.