Reklama [góra]

Wojewoda wygasił mandat. Radny: „przedwyborcze gierki PiS” i celowe ataki tuż przed wyborami


Wojewoda Zachodniopomorski Tomasz Hinc tuż przed wyborami wygasił Pawłowi Sławińskiemu mandat radnego Rady Powiatu w Gryfinie. Radny złożył skargę na decyzję wojewody w tej sprawie do Sądu Administracyjnego. 

 Pan Wojewoda jest z PiS, partii która notorycznie łamie prawo i próbuje w niezbyt uczciwy sposób wpłynąć na wybory samorządowe. Moja sprawa, podobnie jak kilka innych, dziwnym trafem pojawia się tuż przed wyborami. To nic innego, jak próba celowego zaszkodzenia – komentuje całą sytuację Paweł Sławiński.

Decyzja wojewody dotyczy mijającej V kadencji, która kończy się wraz z wyborem nowej rady. Wojewoda wydał decyzję przed samymi wyborami. Od jakiegoś czasu radny był atakowany w mediach między innymi przez przewodniczącego PiS w powiecie gryfińskim. Nawet jeden z konkurencyjnych portali, atakujący radnego od dłuższego czasu, podał zmanipulowaną informację tuż przed rozpoczęciem ciszy wyborczej tak, aby nie narazić się na ewentualny proces w trybie wyborczym.

Rok temu, po donosie, wojewoda sprawdzał działalność radnego – chodziło o pełnienie funkcji pełnomocnika w firmie i ewentualne prowadzenie działalności gospodarczej z wykorzystaniem mienia powiatu. Wszystkie wyjaśnienia radnego, dokumenty i opinie prawne zostały przesłane do Zachodniopomorskiego Urzędu Wojewódzkiej w listopadzie 2017 roku.

 Komplet dokumentów, z których jasno wynikało, kiedy przestałem pełnić funkcję pełnomocnika, oraz to, że nie prowadzę i nie prowadziłem żadnej działalności gospodarczej na mieniu powiatu, trafił do Pana Wojewody rok temu. Nic w tej sprawie nie działo się przez kilka miesięcy, więc uznałem, że złożyłem wystarczające wyjaśnienia. Pojawienie się sprawy tuż przed wyborami jednoznacznie wskazuje na to, że próbowano mnie zdyskredytować  dodaje Sławiński.

Brak podstaw do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu stwierdziła również Rada Powiatu.

 Nie ma podstawy prawnej do stwierdzenia wygaśnięcia mandatu Radnego Pawła Sławińskiego do Rady Powiatu w Gryfinie, (...) na wniosek Wojewody Zachodniopomorskiego z dnia 8 sierpnia 2018 r. Podjęcie uchwały w tym przedmiocie byłoby dokonane z naruszeniem prawa, gdyż termin jej ewentualnego podjęcia upłynął 5 maja 2017 r. – można przeczytać w projekcie uchwały.

Radny ma 30 dni na zaskarżenie decyzji do Sądu Administracyjnego i zamierza z tej możliwości skorzystać. – PiS robi sobie, co chce. Zaskarżając decyzję, zapewne narażę się na kolejne nieprzyjemne sytuacje. 

O donosie na radnego do wojewody pisaliśmy w grudniu 2017.

Paweł Sławiński ma 28 lat, radnym został w 2010 roku. Jest przedsiębiorcą, pełni funkcję prezesa zarządu firmy, która funkcjonuje w branży reklamowej i wydawniczej. Był jednym z najaktywniejszych radnych, przez całą kadencję złożył najwięcej interpelacji i wniosków.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.