Reklama [góra]

Znajdzie tu pracę około 40 osób niepełnosprawnych. Powiat przekazał zmodernizowany budynek ZAZ [foto]


W ostatnich dniach przekazany do użytkowania został budynek Powiatowego Zakładu Aktywności Zawodowej. Inwestycja zrealizowana przez Starostwo Powiatowe w Gryfinie docelowo stanie się zakładem pracy dla 40 osób niepełnosprawnych z naszego regionu. 

W ramach inwestycji zmodernizowano budynek o łącznej powierzchni około 1700 metrów kwadratowych. W jego skład wchodzą strzelnice sportowe o długości 10, 25 i 50 metrów, sale produkcyjne, sala wypoczynkowa, pomieszczenie rehabilitacyjne, terapii zajęciowej jadalnia i świetlica, pomieszczenie do przechowywania sprzętu umożliwiającego prace sprzątania i pielęgnacji terenów zielonych, archiwum z niszczarką dokumentów, wypożyczalnia sprzętu rehabilitacyjnego i pomieszczenia administracyjne oraz pokój pielęgniarki. 

Projekt zakłada zatrudnienie 40 osób niepełnosprawnych, które będą pracować przy produkcja podpałki ekologicznej, w pracownia krawieckiej czy niszczeniu dokumentów. 

Pomieszczenia przystosowane są do potrzeb osób niepełnosprawnych. W ZAZ-ie będą również zatrudnieni instruktorzy pomagający w pracy osób niepełnosprawnych oraz karda administracyjna. 

Wykonawcą robót budowlanych jest lokalna firma budowlana FBR Brukpol-2, natomiast funkcję inżyniera kontraktu sprawuje Przedsiębiorstwo Obsługi Inwestycji ze Stargardu. 

Koszt realizacji całego zadania to 6.291.266,64 zł wliczając koszt wyposażenia.Koszt realizacji robót budowlanych - 5.351.268,34 zł. Projekt został dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014 – 2020, w wysokości 85% wartości netto.


Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.