Reklama [góra]

Z uszkodzonego zbiornika wylało się paliwo. Plama miała 3 km długości [foto]


W środę 21 listopada dyżurny SK KP w Gryfinie zadysponował zastęp z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Morynia na drogę wojewódzką nr 125 w pobliże miejscowości Klępicz, gdzie doszło do rozlania się substancji ropopochodnej na jezdnię.

Po dotarciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania stwierdzono, że na odcinku Klępicz w stronę Orzechowa doszło do rozlania substancji w postaci paliwa. 

Świadkowe zdarzenia przekazali strażakom informację, że jeden z ciągników siodłowych, wyjeżdżając z posesji, zawadził zbiornikiem paliwa o wystający kamień, w wyniku czego doszło do rozszczelnienia się zbiornika. W konsekwencji powstała szeroka na ponad metr, rozciągająca się na około trzy kilometry plama na jezdni. Kierowca ciężarówki nie zauważył tego zdarzenia.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i w pierwszej kolejności na posypaniu sorbentem wszystkich zakrętów, następnie po zdobyciu dodatkowych środków od zarządcy drogi posypano plamę na całej jej długości.

W działaniach brały udział dwa zastępy z OSP Moryń oraz policja. Utrudnienia na drodze trwały od godziny 13:00 do 17:00.
fot.: OSP Moryń

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.