Reklama [góra]Prezydent podpisał ustawę. 12 listopada nie idziemy do pracyPlanowana ustawa o dniu wolnym od pracy została podpisana przez prezydenta Andrzeja Dudę w środę, 7 listopada.

Skąd pomysł na to, aby 12 listopada był wolnym dniem od pracy? Autorzy ustawy argumentowali, że 11 listopada w bieżącym roku wypada w niedzielę. Dodatkowo senat 26 października proponował trzy poprawki do ustawy (pierwotna wersja została uchwalona przez sejm 24 października). Jedną z nich było sformułowanie: „Święto Narodowe z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej”. Wcześniej zapis ten brzmiał nieco inaczej: „uroczyste Święto Narodowe”.

 Najmocniej dyskutowana była jednak trzecia poprawka z zaproponowanych przez Senat, która skreślała artykuł 3 ustawy, zgodnie z którym 12 listopada mają nie obowiązywać zasady ograniczające handel w niedziele i święta w placówkach takich jak m.in. sklepy, hurtownie czy domy towarowe  czytamy na TVN24bis.pl.

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę w środę po południu. Została ona już opublikowana w Dzienniku Ustaw, co oznacza, że nowe przepisy wchodzą w życie z dniem dzisiejszym (tj, czwartek 8 listopada). O podpisaniu ustawy poinformował rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Brak komentarzy

Obsługiwane przez usługę Blogger.